Zwycięstwo w Ząbkach z Legią II Warszawa przedłużyło szansę na awans

Sokół Konsport Aleksandrów pokonał na wyjeździe Legię II Warszawa 2:1 po bramkach Dominika Głowińskiego i Aleksandra Ślęzaka. Trzecioligowcy na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu tracą dwa punkty do Legionovii Legionowo. Ostatni mecz w najbliższą sobotę z Lechią Tomaszów Maz.

To było bardzo ważne spotkanie dla drużyny trenera Bogdana Jóźwiaka i ułożyło się po myśli Sokoła. Już w 26. minucie Dominik Głowiński strzelił bramkę z rzutu wolnego. Kilka minut później po dośrodkowaniu w pole karne, Aleksander Ślęzak zdobył bramkę oddając strzał głową. Wcześniej Legia mogła doprowadzić do remisu, jednak nie wykorzystała rzutu karnego.

W drugiej części gry aleksandrowianie potrafili utrzymać dwubramkową przewagę, aż do ostatniej minuty. Tym razem Legia wykorzystała karnego po golu Łukasza Zjawińskiego. Sokół Konsport Aleksandrów wygrał 2:1 z Legią II Warszawa.

Ta kolejka przyniosła kibicom wiele emocji. Legionovia Legionowo przegrywała do 63. minuty z Ursusem Warszawa 0:3. Ten wynik dawał Sokołowi powrót na pozycję lidera. Jednak losy tego widowiska potoczyły się inaczej. Obecny lider ligi wygrał 4:3, co wśród kibiców wzbudziło wiele sensacji. Piłka nożna jest nieprzewidywalnym sportem i być może równie nieprzewidywalna będzie podczas ostatniej kolejki spotkań. Sokół nadal traci dwa punkty do Legionovii Legionowo.

Legia II Warszawa – Sokół Konsport Aleksandrów 1:2 (0:2)
Bramki: 89. (k) Łukasz Zjawiński – 26. Dominik Głowiński, 40. Aleksander Ślęzak.

Skład Sokoła: Lemanowicz – Żwir, Ślęzak, Gieraga, Szarpak (63. Rakowski) – Kaczmarek, Kasperkiewicz, Pecyna (70. Bogołębski), Głowiński (75. Sarafiński) – Miller, Cempa (79. Maćczak).