Traktorki z patentem na Aleksandrów – zapowiedź meczu z Ursusem Warszawa

Już w piątek o godzinie 17:00 w spotkaniu inaugurującym rozgrywki trzeciej ligi grupy I, Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki zmierzy się u siebie z Ursusem Warszawa. Dla aleksandrowian z pewnością nie będzie to łatwa przeprawa, szczególnie, że na zwycięstwo u siebie z popularnymi „Traktorkami” czekają już dobre parę lat.

Ursus to etatowy trzecioligowiec. Drużyna z Warszawy występuje w rozgrywkach III ligi bez przerwy od 2010 roku. Do tej pory gracze ze stolicy radzili sobie najlepiej w sezonie 2013/2014, kiedy to awansowali do baraży uprawniających do walki o II ligę. W nich pokonali najpierw Ślęze Wrocław, a następnie ulegli Kotwicy Kołobrzeg. Ostatnie lata nie są już jednak tak udane dla podopiecznych Ariela Jakubowskiego. W sezonie 2016/2017  drużyna musiała drżeć o ligowy byt, a o utrzymaniu decydowała ostatnia kolejka rozgrywek, kiedy to warszawiacy mierzyli się z Łódzkim Klubem Sportowym. Ostatecznie to oni wyszli z tego starcia zwycięsko, a łodzianie za sprawą porażki nie znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli. Minione rozgrywki, mimo gorszego początku sezonu, zakończyli ostatecznie za to na siódmej pozycji.

Goście piątkowego starcia z pewnością nie mogą być zadowoleni z rezultatów meczów sparingowych w letnim okresie przygotowawczym. Ursus rozegrał w ostatnich tygodniach osiem spotkań kontrolnych, z czego wygrał tylko jedno w próbie generalnej przed inauguracją sezonu, pokonując KS Łomianki 4:1. Wcześniej jednak remisował ze Zniczem Pruszków 2:2, Polonią Warszawa 0:0 i Ząbkovią Ząbki 1:1 oraz przegrywał z Pogonią Siedlce 0:2, Legionovią Legionowo 0:5, KS Piaseczno 1:2 i Błonianką Błonie 1:2.

W zespole doszło również do wielu zmian kadrowych. Z klubu odeszło wielu podstawowych piłkarzy, na czele z kapitanem drużyny Jakubem Kabalą, którego możemy obecnie oglądać w barwach II-ligowego Znicza Pruszków. Do tego w piątek na pewno nie zobaczymy chociażby Macieja Mąki, który w ostatnim meczu w Aleksandrowie pokonał  Michała Brudnickiego oraz Adriana Zawadki, Damiana Ślesickiego, czy Konrada Szkopińskiego. Traktorki pozyskały za to Kacpra Skrzypka (Hetman Zamość) Karola Roszkiewicza (Sokół Ostróda), Karola Woracha (Mszczonowianka Mszczonów), Patryka Zycha (Polonia Warszawa) i Szymona Maruszewskiego (Mazur Karczew).

Zespół Sokoła również przeszedł latem sporą przebudowę. Z drużyną pożegnało się aż jedenastu graczy. Niewątpliwie w zespole brakować będzie czołowych trzech graczy minionych rozgrywek, a mianowicie Bartosza MroczkaKamila Żylskiego oraz Michała Brudnickiego. Cała trójka przeniosła się na zaplecze Ekstraklasy. Odpowiednio do Wigier Suwałki oraz Łódzkiego Klubu Sportowego. Jest to niewątpliwie znak, że grając w Sokole można spełniać swoje marzenia i szybko awansować na wyższy szczebel rozgrywkowy. Szeregi naszej drużyny zasili za to Artur Gieraga (Motor Lublin), Bartosz Kaniecki (Unia Solec Kujawski), Dawid Cempa (Karpaty Krosno), Jakub Lemanowicz (Wisła Płock), Karol Żwir (Stomil Olsztyn), Michał Majak (AKS SMS Łódź), Paweł Kaczmarek (Motor Lublin) oraz Paweł Lipiec (ŁKS 1926 Łomża).

Podopieczni Sławomira Majak mogą być z pewnością bardzie usatysfakcjonowani z letnich sprawdzianów. Przegrali jedynie dwukrotnie z Mieszkiem Gniezno 2:3 oraz KKS-em Kalisz 0:2. Raz spotkanie zakończyło się remisem w starciu z Wartą Sieradz 1:1, a poza tym aleksandrowianie wygrywali w potyczkach ze Zjednoczonymi Stryków 3:0, KKS-em Kalisz 2:0, KS Opatówek 7:1 i Omegą Kleszczów 3:0.

W minionym sezonie, w bezpośrednich pojedynkach lepiej wypadli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego. W jesiennym meczu w Aleksandrowie Łódzkim, Sokół przegrał co prawda 0:2, tymczasem w Warszawie zrewanżował się i pokonał rywali 3:1. O ile od ostatniego zwycięstwa minęło kilka miesięcy, to o wiele dłużej zielono-biali muszą czekać na wygraną na własnym stadionie. Ostatni raz, Sokół pokonał Ursus u siebie blisko siedem lat temu. Czy tym razem zła passa zostanie przełamana? Tego dowiemy się już w piątkowe popołudnie. Zapraszamy na stadion!

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Ursus Warszawa / 10.08.2018 r., godz. 17:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *