Sokół zatrzymany przez legionistów-relacja z meczu z Legią II Warszawa

W sobotę o godzinie 13:00 podopieczni trenera Majaka gościli na własnym stadionie drużynę rezerw mistrza Polski. Legioniści okazali się lepsi wygrywając 2:0.

Od początku spotkania zawodnicy pokazali, że emocji nie zabraknie. W 4. minucie po dobrym podaniu z środka swoją okazję miał Paweł Kaczmarek, lecz nie zdołał pokonać bramkarza. Drużyna Legii II dopiero w 17. minucie stworzyła sobie pierwszą groźną sytuację, kiedy to po faulu przed polem karnym do piłki podszedł Radosław Pruchnik i bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył na bramkę Lemanowicza, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Parę minut później drużyna Sokoła KONSPORT również pokazała, że potrafi stwarzać zagrożenie ze stałych fragmentów gry. W 22. minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Kaczmarka zakotłowało się w polu karnym legionistów, lecz żaden z zawodników zielono-białych nie zdołał wbić piłkę do siatki. Po półgodziny grania z dobrej strony w końcu pokazał się najlepszy strzelec Sokoła KONSPORT. W 31′ minucie Dawid Cempa świetnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika, lecz z bliskiej odległości uderzył w bramkarza. Parę minut później aleksandrowianie stworzyli trzy groźne sytuacje jedna po drugiej. Pierw po akcji Kaczmarka i Cempy ten pierwszy oddał strzał, lecz Cezary Misztal stał na posterunku i wybronił strzał Kaczmarka wybijając piłkę na rzut rożny. Po centrze ze stałego fragmentu gry piłka spadła pod nogi Bogołębskiego, który uderzył zza pola karnego, lecz jego strzał został zablokowany i Sokół KONSPORT ponownie miał rzut rożny, lecz tym razem po nie najlepszej wrzutce defensorzy przeciwnika szybko wybili piłkę zza pole karne oddalając zagrożenie. Do gwizdka kończącego pierwszą połowę rezultat nie uległ zmianie i obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem.

Druga odsłona zaś rozpoczęła się dość leniwie. Dopiero w 52′ minucie składną akcję stworzyli zawodnicy Legii i od razu otworzyli wynik, kiedy to Michał Bajdur zdołał pokonać Jakuba Lemanowicza. Chwilę potem aleksandrowianie mieli okazję odrobić stratę bramkową po dobrej centrze z rzutu wolnego, lecz cięta piłka w pole karne minęła wszystkich zawodników gospodarzy. Po godzinie grania kolejnym dobrym uderzeniem popisał się Bogołębski, lecz i tym razem nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego bramkarza legionistów. W minucie 64. swoją szansę miał Piotr Kasperkiewicz. Rosły pomocnik sięgnął piłkę po centrze z rzutu rożnego, lecz po uderzeniu z główki nie zdołał umieścić piłki w siatce. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tym razem było tak samo. Po kilku dobrym akcjach aleksandrowian w 72′ minucie sędzie podyktował rzut wolny dla Legii. Radosław Pruchnik dobrze uderzył na bramkę zielono-białych, lecz po interwencji Lemanowicza piłka trafiła do Mateusza Praszelika, który z łatwością dobił piłkę. Podopieczni trenera Majaka nie poddali się po stracie drugiej bramki. Już w 78′ minucie dobrą okazję miał Aleksander Ślęzak, lecz nie trafił w bramkę z bliskiej odległości po dobrze dogranej piłce przez Głowińskiego. W końcówce legioniści wycofali się oddając pole aleksandrowianom jednocześnie wyczekując okazji na kontrataki. W takiej właśnie sytuacji znaleźli się zielono-biali, gdy w 85.minucie z przewagą liczebną wyszli do kontrataku legioniści. Na szczęście gospodarzy rezerwowy Legii Piotr Cichocki niecelnie uderzył w dogodnej sytuacji. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i wojskowi wygrali z Sokołem KONSPORT 2:0.

Warto zaznaczyć, że w drużynie gości znajdowało się trzech zawodników występujących na co dzień w Ekstraklasie, lecz wracający do zdrowia po kontuzjach William Remy i Jarosław Niezgoda zostali przesunięci do drużyny rezerw wraz z Chrisem Philippsem, który aktualnie nie może znaleźć miejsca w pierwszej jedenastce Legii.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki-Legia II Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: Michał Bajdur 52′, Mateusz Praszelik 72′

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki: J.Lemanowicz-P.Woźniczak, D.Pawlak, A.Ślęzak, A.Gieraga -P.Kasperkiewicz, D. Pecyna (F.Matuszczyk 75′), T.Bogołębski, D.Sarafiński (D.Głowiński 75′), P.Kaczmarek-D.Cempa

Rezerwowi: P.Lipiec, M.Majak, M.Szymański, D.Knera, D.Kupisz

Legia II Warszawa: C.Miszta-W.Remy, K.Matuszewski, M.Leleno, B.Brodziński-R. Pruchnik, A.D.Shapiro-Thompson (M.Praszelik 46′), C.Philipps, M.Bajdur (P.Cichocki 82′), M.Karbownik-J.Niezgoda (M.Rosołek 84′)

Rezerwowi: J.Ojrzyński, M.Bodarenko, O.Wojtysiak, G.Aftyka

Żółte kartki: Tomasz Bogołębski, Aleksander Ślęzak, Piotr Kasperkiewicz