Sokół w kolejnej rundzie Pucharu – relacja meczu ze Startem Brzeziny

W środowe popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrali kolejne spotkanie w ramach Okręgowego Pucharu Polski. W Brzezinach pokonali miejscowy Start 2:0.

Od początku spotkania widać było, że nie będzie to łatwy mecz dla zawodników prowadzonych przez Sławomira Majaka. Piłkarze z Brzezin wyszli na zielono-białych bardzo wycofani i praktycznie przez całą pierwszą połowę odpierali głównie ataki aleksandrowian. Ci jednak nie potrafili jednak znaleźć sposobu na zaskoczenie obrońców Startu, którzy ofiarnie raz po raz blokowali lub wybijali strzału. Pierwsza odsłona zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

W przerwie w drużynie Sokoła doszło do czterech zmian i przełożyło się to również na końcowy rezultat. W 58. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, przed polem karnym dopadł do piłki Tomasz Bogołębski i płaskim strzałem pokonał golkipera rywala. Niedługo potem byliśmy świadkami dwóch dość groźnych sytuacji zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Po niepewnym wyjściu Pawła Lipca, zakotłowało się w szesnastce aleksandrowian, tymczasem po kolejnej centrze, z kilku metrów, prosto w bramkarza uderzył Bogołębski. W końcówce meczu, zielono-biali postawili jednak kropkę nad “i”. Faulowany w polu karnym był Dominik Pecyna, a Dawid Sarafiński nie pomylił się z jedenastki.

W kolejnej rundzie pucharu, Sokół zmierzy się z KS Sand Bus Kutno, ŁKS-em II Łódź lub zwycięzcą spotkania AKS SMS ŁódźGLKS Sarnów/Dalików.

Start Brzeziny – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:0)

0:1 – Tomasz Bogołębski (58′)
0:2 – Dawid Sarafiński k. (85′)

Sokół: Paweł Lipiec – Damian Pawlak (46′ Tomasz Bogołębski), Artur Gieraga (46′ Aleksander Ślęzak), Przemysław Woźniczak, Michał Majak (60′ Dominik Pecyna) – Filip Matuszczyk (70′ Mateusz Szymański) , Piotr Kasperkiewicz, Damian Knera, Michał Miller (46′ Dawid Sarafiński) – Dawid Cempa (46′ Karol Żwir), Damian Kupisz

Bartosz Kaniecki, Tomasz Bogołębski, Mateusz Szymański, Dominik Pecyna, Dawid Sarafiński, Karol Żwir, Artur Gieraga

fot: Puchar Polski od podstaw (facebook)