Sokół U-12: Wysoka wygrana zielono-białych

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005 zainaugurowali w niedzielę rundę wiosenną w ramach ligi D2 Młodzik. Po zwycięskim zaległym meczu z Championem Łódź, tym razem podopieczni trenera Kamila Kmiecia pokonali na wyjeździe Feniks Pro Soccer Academy Łódź 6:0.

Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy, którzy usiłowali zagrozić bramce strzeżonej przez Damiana Urbanowicza. Jednak to Sokół szybko objął prowadzenie. Około 5. minuty spotkania dobrą akcją popisał się Igor Nowacki i świetnie dograł do Igora Wieczorka, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Następnie znów Feniks próbował przejąć inicjatywę, efektem czego był groźny strzał obroniony przez Urbanowicza. Zielono- biali byli za to tego dnia skuteczni i już chwilę potem podwyższyli prowadzenie. Znów świetną akcją popisał się Nowacki, lecz tym razem dobrze obsłużył podaniem Szymona Witczaka, który w sytuacji sam na sam się nie pomylił.

W odpowiedzi gracze Feniksa groźnie uderzali, a piłka zatrzymała się na słupku. Niedługo potem scenariusz się powtórzył i chwilę po dobrej akcji rywali, to aleksandrowianie byli po raz kolejny zabójczo skuteczni. Kapitalnym rajdem przez ponad połowę boiska popisał się Bartłomiej Piermanicki i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. Po 20 minutach gry było zatem 3:0 dla Sokoła.

Pod koniec pierwszej połowy aleksandrowianie mieli jeszcze jedną bardzo dobrą sytuację, ale po dobrej akcji zespołowej, sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Jan Kucharczyk.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Feniks był dłużej przy piłce, lecz bramki strzelali nastawieni tego dnia na kontratak aleksandrowianie. Sokół już tuż po zmianie stron zdobył czwartą bramkę, a w polu karnym instynktem napastnika wykazał się Jakub Damazer, który wykorzystał dobre dogranie Wiktora Leszczyńskiego.

W odpowiedzi zakotłowało się w polu karnym zielono- białych. Najpierw dobrze interweniował w bramce Kamil Sobczak, zaś chwile potem golkipera wyręczył Dawid Dybała, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Około 75. minuty meczu było już 5:0. Po raz drugi tego dnia, skuteczny w polu karnym był Damazer, który po dobrym dograniu Piermanickiego, pewnym strzałem pokonał bramkarza. Podający w tej akcji Piermanicki, chwilę potem był blisko pokonania golkipera z rzutu wolnego, lecz piłka nieznacznie minęła słupek.

Dalej zielono- biali kontrolowali przebieg gry i dołożyli jeszcze jedną bramkę. Tym razem dobrze podawał Jakub Stasiak, a sytuację sam na sam zamienił na gola Nowacki. Za tydzień Sokół zmierzy się na własnym boisku z FA Retkinia Łódź.

Feniks Pro Soccer Academy – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:6 (0:3)

Bramki dla Sokoła: Jakub Damazer- dwie, Igor Wieczorek, Szymon Witczak, Bartłomiej Piermanicki, Igor Nowacki

Skład Sokoła: Urbanowicz- Dybała, Włodarczyk, Kucharczyk, Osieja, Piermanicki, Witczak, Wieczorek, Nowacki

Grali także: Sobczak, Dymecki, Studniarek, Stasiak, Leszczyński, Damazer, Jędrzejczak