Sokół U-12: Udany turniej zielono-białych

Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Bogdańskiego została zaproszona na turniej halowy organizowany przez ŁZPN. Były to eliminacje kręgu łódzkiego do finałowego turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

W turnieju spotkało się dziesięć drużyn, które w rundzie jesiennej zajęły wysokie miejsca w tabelach ligowych. Sokół w grupie B spotkał się z takimi drużynami jak: Boruta Zgierz, FA Retkinia Łódź, KKS Koluszki i KS Kutno.  Grupa A składała się z następujących drużyn: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Sport Perfect, Metalowiec Łódź oraz Stal Głowno.

Zielono–biali po porażce z Borutą (0:1), remisie z Retkinią (1:1) oraz dwóch zwycięstwach  z KKS Koluszki (3:0) i z KS Kutno (6:1) wyszli z grupy z drugiego miejsca. W półfinale spotkali się z ekipą Sport Perfect, która była bezkonkurencyjna w swojej grupie. Aleksandrowianie pokonując Sport Perfekt 3:1 już zapewnili sobie udział w turniej finałowym, gdzie spotkają się najlepsze drużyny z całego województwa łódzkiego.

Turniej zakończył się dla Sokoła takim samym meczem jak się zaczął, ponieważ w drugim półfinale Boruta zwyciężył z Widzewem 2:1. W regulaminowym czasie meczu finałowego padł remis 3:3, a zwycięzcami okazali się zgierzanie strzelając w dogrywce meczu złotego gola.

Poza faktem, że Sokół zakwalifikował się do dalszego etapu turnieju, smaczku jeszcze dodała nagroda Króla Strzelców dla zawodnika Sokoła, Maurycego Lotki.

Tomasz Bogdański: Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych i nawet mile zaskoczony, bo to była Nasza pierwsza okazja do wejścia na boisko halowe. Do tej pory trenujemy na powietrzu, a przejście z jednej na drugą nawierzchnię jest niezmiernie trudne. Już samo zaproszenie na ten turniej było dla Nas wyróżnieniem, a co dopiero znalezienie się w meczu finałowym – super. Nagrodą dla moich zawodników będzie kolejny turniej, na który się zakwalifikowali dzięki własnej pracy.

Sokół 2006 Aleksandrów wystąpił na turnieju w następującym składzie:
Bułaciński Wojciech
Czerwiński Mikołaj
Kochaniak Michał
Lotka Maurycy
Olejniczak Maksymilian
Szczepaniak Kacper
Szczepański Kacper
Tajchman Filip
Westwal Jakub
Złotnicki Franciszek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *