Sokół U-12: Powrót do ligowych spotkań

W sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa dla jednej z grup rocznika 2006 prowadzonej przez duet trenerów Tomasza Bogdańskiego i Artura Martyki. Pod wodzą tego drugiego młodzi wychowankowie pojechali do Żychlina, gdzie z poprzedniej rundy wiadomo punktów wywieźć nie jest łatwo. Przed meczem, mimo że Sokół w pierwszej rundzie pokonał zawodników z Żychlina 3:1 na własnym terenie, to gospodarze plasowali się dwa oczka wyżej w tabeli i to oni byli faworytami w sobotnim pojedynku.

W pierwszej połowie sytuacje na strzelenie pierwszej bramki miały obydwa zespoły i chyba tylko napastnicy i bramkarze wiedzą jakim cudem wynik długo pozostawał niezmienny. Gdy wydawało się że obie drużyny zejdą na przerwę z remisem,  po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez Norberta Lesiaka padła bramka dla gości. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej znalazł Hubert Jabłoński, uprzedzając bramkarza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie KS Żychlin wszedł na boisko z nastawieniem odrobienia straty.Mieli ku temu okazję, ale w pierwszej sytuacji świetnie spisał się na bramce Michał Pelc, a w drugiej piłka po strzale napastnika gospodarzy minimalnie minęła słupek. W 48’ minucie po ładnej akcji zespołu z Aleksandrowa, Kacper Zamolski podał prostopadle do Jabłońskiego, a ten zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Wydawałoby się, że teraz emocje powinny opaść, a goście w pełni kontrolować przebieg gry, ale już 3 minuty później w znakomitej sytuacji do zdobycia gola kontaktowego znalazł się zawodnik gospodarzy. Pelc interweniował nie przepisowo w swoim polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Gol kontaktowy dał jeszcze nadzieję na powodzenie Żychlinowi w tym meczu, ale nastawienie młodych sokołów wcale po straconej bramce nie zmieniło się. Swoje szanse na podwyższenie prowadzenia mieli Lesiak, Mierzejewski oraz Złotnicki, wynik nie już do ostatniego gwizka nie uległ zmianie, a komplet punktów zabrali ze sobą do Aleksandrowa goście.

KS Żychlin – Sokół I Aleksandrów Łódzki 1:2

Gole: dla Sokoła: Hubert Jabłoński 2.

Skład Sokoła: Pelc – Janicki, Godala, Zamolski, Kaczmarek – Milczarek, Kupis, Lesiak – Jabłoński

Grali również: Złotnicki, Mierzejewski, Oplustil, Wróblewski, Kluszczyński, Stokowski