Sokół U-12: Emocje godne jazdy na kolejce górskiej

II drużyna Sokoła 2006 rozgrywała swój mecz w ten weekend zaraz po spotkaniu I drużyny. Drugi garnitur rocznika 2006 przyjmował na swoim boisku Różę Kutno.

Pierwsze minuty spotkania to ospałość gospodarzy, którą bezlitośnie wykorzystali przyjezdni, wychodząc na prowadzenie już w 3. minucie. Zielono-biali potrzebowali piętnaście minut, żeby ocknąć się z tego marazmu i wtedy przyszła okazja przy rzucie rożnym. Piłkę dośrodkował Norbert Lesiak, a najszybciej do piłki doskoczył Igor Janicki i strzałem głową pokonał bramkarza Róży. Niestety trzy minuty później kolejny błąd defensywy aleksandrowian spowodował, że gospodarze po raz drugi musieli gonić wynik.

Po przerwie Sokół wyszedł na boisko zmotywowany do walki. W 40. minucie, rzut rożny wykonywał Kacper Zamolski. Piłka niefortunnie odbiła się od obrońcy z Kutna i wpadła do bramki. Tym razem do oddania ciosu, goście potrzebowali zaledwie dwóch minut. Wtedy do sytuacji sam na sam wyszedł napastnik Róży i przelobował wysoko ustawionego Eryka Matczaka, a Sokół po raz kolejny w tym meczu musiał pracować nad wyrównaniem.

Na szczęście trzeci stracony gol nie zdołował gospodarzy, a przeciwnie rozdrażnił. W 48.  minucie, rzut rożny wykonywał po raz kolejny Lesiak. Piłka spadła pod nogi Jakuba Stokowskiego, który zupełnie bez krycia mógł silnym strzałem umieścić piłkę w bramce. Gol wyrównujący tym razem zadziałał bardzo destruktywnie na przyjezdnych i tu pojawiła się szansa na sukces podopiecznych trenera Tomasza Bogdańskiego. W 53.  minucie, po raz pierwszy w tym spotkaniu Sokół wyszedł na prowadzenie. To za sprawą Huberta Rybki, który wykorzystał podanie od Mateusza Mierzejewskiego. Chwilę później, bo w 57. minucie Rybka mógł cieszyć się z kolejnego trafienia, tym razem po podaniu Zamolskiego. Sędzia doliczył jeszcze dwie minuty do meczu, ale goście nie potrafili już nawiązać walki i ostatecznie Sokół pokonał Różę Kutno 5:3.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Róża Kutno 5:3 (1:2)

Gole dla Sokoła: Hubert Rybka 2, Igor Janicki, Jakub Stokowski, samobój

Skład Sokoła: Matczak – Janicki, Stokowski, Wróblewski, Rybka – Milczarek, Sikorski, Lesiak – Zamolski

Grali również: Oplustil, Mierzejewski, Pięta