Sokół rozstrzelał Włókniarza Zelów. Dziewięć bramek w Aleksandrowie

Sokół Aleksandrów Łódzki rozegrał drugi sparing w czasie przygotowań. W sobotę zmierzył się na stadionie im. Włodzimierza Smolarka z Włókniarzem Zelów, mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 8:1 (5:0).

To było drugie spotkanie testowe w obecnych przygotowaniach. Tydzień wcześniej aleksandrowianie pokonali u siebie Wartę Sieradz 3:1 (0:1), natomiast w ostatnią sobotę przyszedł czas na kolejnego czwartoligowca z grupy łódzkiej. Trener Michał Bistuła w ten weekend zaplanował dwa mecze kontrolne. W sobotę z Włókniarzem, w niedzielę z Jutrzenką Warta. Sobotnie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Sokoła 8:1. Do przerwy aleksandrowianie zaaplikowali przeciwnikowi pięć bramek. Strzelanie rozpoczęło się od 8. minuty. Szymon Sołtysiński jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

W drugich 45. minutach Sokół nadal był lepszą drużyną, co zaowocowało kolejnymi trafieniami. Cieszy skuteczność drużyny, choć pamiętajmy, że to był sparing z czwartoligowcem, który jest na 9. miejscu w lidze. Przed Sokołem jeszcze niedzielna gra kontrola, a w środę przyjdzie się zmierzyć z pierwszoligowym Widzewem Łódź.

Jak można w ostatnim czasie zauważyć, w składzie Sokoła jest kilku piłkarzy testowanych, ale zabrakło już na dobre Artura Gieragi. Środkowy obrońca przeniósł się do trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg.

W najbliższą niedzielę Sokół zagra jeszcze z Jutrzenką Warta, która w tabeli IV ligi zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Sokół Aleksandrów – Włókniarz Zelów 8:1 (5:0)
Bramki: 8. Sołtysiński, 21. Adamiak, 30. Witasiak, 38. Wolinowski, 29. Pecyna, 47. Witasiak, 81. Maschera, 87. Dziuba –  73. Maciejewski.

W dzisiejszym sparingu zagrali: Jurek, Lis, Bartosiński, Woźniczak, Adamiak, Nowacki, Pecyna, Dziuba, Sołtysiński, Przezak, Krzyżanowski, Pióro, Witasiak, Maschera, Wolinowski, zawodnik testowany.