Sokół przed szansą na 9. punkt w ciągu tygodnia

W sobotę o godz. 17:00 na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie odbędzie 28. kolejka III ligi. Sokół Konsport Aleksandrów zmierzy się z ŁKS Łomża. Dla drużyny trenera Bogdana Jóźwiaka będzie to teoretycznie najłatwiejszy ligowy przeciwnik, ponieważ rywal zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Ostatni tydzień to bardzo dobry czas dla Sokoła Konsport. Drużyna w ubiegłą sobotę pokonała Sokół Ostróda 4:0, w środę wygrała w Białej Piskiej 4:0 i najbliższy mecz jest szansą, by w ciągu tygodnia zdobyć 9. punktów. Tak się złożyło, ale rywalem będzie zespół, który już od kilkunastu kolejek żegna się z III ligą. ŁKS Łomża ma zaledwie 7 punktów, a lider z Aleksandrowa uzbierał ich 60. Jednak nie można zapominać, że jesienny mecz do łatwych nie należał. Sokół wygrał na wyjeździe z ŁKS 4:3, natomiast to nie była łatwa droga. Dopiero w 90. minucie Dawid Cempa strzelił zwycięskiego gola.

Oczywiście, że jesteśmy faworytem. Po dwóch wysokich zwycięstwach każdy teraz oczekuje od nas kolejnego podobnego. My potrzebujemy przede wszystkim trzech punktów. Planuję dać odpocząć kilku piłkarzom, a ich zmiennicy będą mieli okazję, by się pokazać z jak najlepszej strony i powalczyć o pierwszą jedenastkę – powiedział Bogdan Jóźwiak, trener Sokoła Konsport Aleksandrów, bezpośrednio po wygranym meczu ze Zniczem Biała-Piska.

Wiemy, że na pewno na boisku zabraknie pauzujących za kartki Karola Żwira oraz Bartłomieja Maćczaka. Nie zagrają kontuzjowani Bartłomiej Rakowski i Tomasz Bogołębski.

fot. Znicz Biała Piska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *