Sokół II: Rezerwy wracają bez punktu – relacja meczu z PTC Pabianice

Sokół II Aleksandrów nie zaliczy do udanej 21. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Zielono- biali przegrali gładko w Pabianicach z tamtejszym PTC 0:3. Aleksandrowianie nadal plasuję się jednak na podium w ligowej stawce, zajmując trzecie miejsce.

Już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to łatwe spotkanie dla Sokoła. Na początku meczu groźnie sprzed pola karnego uderzał jeden z pabianiczan, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Joachim Pabjańczyk, ale strzał ten został przyblokowany przez obrońcę, a następnie wyłapany przez bramkarza.

Około 20. minuty „fioletowi” objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę odbił co prawda Patryk Kostecki, ale gospodarze ponownie wrzucili futbolówkę w „szesnastkę”. Tam niepilnowany czekał jeden z pabianiczan, który głową umieścił piłkę w siatce. Niedługo potem z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukasz Kacprzak, a z głowy strzelał Bartosz Wijas, jednak minimalnie niecelnie. Po pierwszej dość wyrównanej odsłonie to PTC minimalnie prowadziło.

Niestety o drugiej połowie aleksandrowianie chcieliby pewnie jak najszybciej zapomnieć. Już trzy minuty po gwizdku wznawiającym grę, gospodarze podwyższyli prowadzenie wykorzystując błąd defensywy naszej drużyny. Kwadrans później Sokół znów sprezentował pabianiczanom dobrą okazję i PTC po wykorzystaniu kolejnego błędu prowadził już 3:0.

Aleksandrowianie próbowali odpowiedzieć chociaż honorowym trafieniem, lecz z akcji ofensywnych niewiele wynikało. Kwadrans przed końcem czerwoną kartką został ukarany Mateusz Kozłowski i na domiar złego aleksandrowianie kończyli mecz w dziesiątkę. Za tydzień podopiecznych trenera Kamila Kmiecia czeka starcie z liderem. Aleksandrowianie podejmą na własnym boisku Borutę Zgierz.

PTC Pabianice- Sokół II Aleksandrów Łódźki 3:0 (1:0)

Skład Sokoła: Kostecki- Wijas, Kozłowski, Smolarski, Tomczak, J. Kacprzak, Ł. Kacprzak (70’ Witczak), Waszczyk (75’ Przybylski), Kadłubiak, Malinowski, Pabjańczyk (80’ Pętela)