Rozpoczynamy ligę! Drużyna Sokoła Aleksandrów zagra w Białej Piskiej

W sobotę o godz. 14:00 Sokół Aleksandrów Łódzki zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska. Będzie to pierwsza tegoroczna kolejka sezonu rozgrywkowego 2019/2020.

Piłkarska III liga wraca wreszcie do gry. Najwierniejsi kibice czekali na to z utęsknieniem. Podobnie jest w przypadku piłkarzy Sokoła, którzy wznowią sportową rywalizację. W najbliższej kolejce nie będzie tak łatwo, bo przeciwnikiem jest Znicz Biała Piska – zespół zajmujący obecnie 5. miejsce w ligowych rozgrywkach. Aleksandrowianie są jedno oczko wyżej z jednym punktem więcej. W ostatniej konfrontacji ze Zniczem Sokół wygrał na stadionie im. Włodzimierza Smolarka 3:1. Kamil Cupriak, Bartłomiej Maćczak oraz Szymon Sołtysiński zapewnili zwycięstwo. Karnego nie wykorzystał Mikołaj Bociek. Jednak ten mecz przeszedł już do historii i po raz kolejny trzeba będzie walczyć o ligowe punkty.

Pierwszy mecz w rundzie zawsze jest jedną wielką niewiadomą. Na pewno Znicz się nie położy i czeka nas ciężkie spotkanie na bardzo trudnym terenie. Liczymy jednak na zwycięstwo – zaznacza Artur Gieraga, obrońca Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Podchodzimy do tego spotkania podobnie, jak do każdego innego, czyli z pełnym zaangażowaniem i szacunkiem do przeciwnika. Z takim podejściem każdy mecz będziemy chcieli wygrać – dodaje Jakub Zagórski, zawodnik Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Aleksandrowianie na ostatnią chwile dokonali jeszcze dwóch transferów. Do drużyny w ostatnim tygodniu dołączyli Igor Kania z Lechii Tomaszów Maz. oraz Mikołaj Gorzelański, który grał wcześniej w szóstej lidze niemieckiej w zespole LSV Neustadt/Spree.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich trzech meczach ze Zniczem Biała Piska, Sokół Aleksandrów odniósł trzykrotnie zwycięstwo. Oprócz wspomnianego wcześniej spotkania z jesieni, Sokół Aleksandrów w sezonie 2018/19 najpierw wygrał u siebie 1:0, następnie na wyjeździe odnotował wygraną 4:0. A jak będzie w najbliższą sobotę? My liczymy, że podtrzyma wyborową formę. Zobaczcie powtórki meczów ze Zniczem.

Które miejsce na koniec sezonu zajmie Sokół Aleksandrów w III lidze?

  • Nie będzie liderem, ale będzie w pierwszej piątce (57%, 125 Votes)
  • Wygra ligę! (25%, 54 Votes)
  • Będzie poniżej piątego miejsca, ale powyżej jedenastego (16%, 35 Votes)
  • Będzie poniżej dziesiątego miejsca (2%, 4 Votes)

Total Voters: 218

Loading ... Loading ...

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *