Powrót na stare śmieci – zapowiedź meczu z Sokołem Ostróda

Już w sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem wybiorą się do Ostródy, gdzie zmierzą się ze swoim imiennkiem. Dla trenera Sławomira Majaka będzie to powrót do miasta, gdzie stosunkowo niedawno miał okazję pracować.

Sokół to klub z ponad siedemdziesięcio letnią historią, a jego początki sięgają roku 1945. Zanim klub przyjął obecną nazwę OKS Sokół znany był też jako ZZK Kolejarz i KS Ostródzianka. Co ciekawe, na pierwszy mecz wyjazdowy rozegrany 25 maja 1945 roku w Morągu, piłkarze pojechali… furmanką. Morąski stadion był zdewastowany, murawa nierówna, ale zawodnikom to nie przeszkadzało. Na pierwszy awans do III ligi, kibice musieli za to czekać do roku 1955, a dopiero piętnaście lat później klub przeniósł się na tereny obecnego stadionu. Jak dotąd największym sukcesem drużyny było zajęcie czwartego miejsca w rozgrywkach III ligi w sezonie 83/84. W tych rozgrywkach, zawodnicy z Ostródy za długi nie grali, gdyż dwa lata później spadli do ligi okręgowej i przez długi okres czasu błąkali się na niższych szczeblach rozgrywkowych.

Na nowe, dobre czasy trzeba było czekać w Ostródzie do roku 2011, kiedy do użytku oddano nowy stadion. Obiekt budowany był z myślą o wykorzystaniu go, jako bazy sportowej w czasie Euro 2012, nie znalazł on jednak uznania w oczach uczestników turnieju. Przyniósł on jednak awans pierwszego zespołu Sokoła, który od sezonu 2012/2013 bez przerwy występuje na poziomie trzecioligowym. W klubie od początku reorganizacji ligi mówi się o planach próby awansu na szczebel centralny. W sezonie 2016/2017, piłkarze z Ostrody zajęli jednak szóste miejsce z dorobkiem pięćdziesięciu cztererech punktów, w minionych rozgrywkah zaś do końca walczyli o utrzymanie i uplasowali się na odległej czternastej lokacie.

Zawodnicy z Ostródy z pewnością mogą być zadowoleni jednak ze swojej postawy w tym sezonie. Od początku rozgrywek drużyna prezentuje się bardzo dobrze i jako ostatnia z całej stawki przełknęła gorycz porażki, a miało to miejsce właśnie w miniony weekend. Zawodnicy Jarosława Kotasa wybrali się do Skierniewic, gdzie zostali rozgromieni przez Unię i  przegrali 1:5. Zawodnicy Rafała Smalca wygrali do tje pory wszystkie mecze u siebie za wyjąkiem starcia z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego, warto zatem podkreślić to bardzo cenne zwycięstwo. Obecnie piłkarze Sokoła Ostróda mają dwanaście punktów przy rozegranym jednym spotkaniu mniej niż aleksansandrowianie.

Piłkarze zielono-bialych wybrali się do Ostródy po bardzo dobrym spotkaniu na własnym boisku i wysokim zwycięstwie z Olimpią Zambrów 4:1. Nie pozwoliło to jednak uplasować się na pozycji lidera, gdyż punkty nadal zdobywa również ekipa Legionovii Legionowo. Oba zespoły mają na swoim koncie dziewiętnaście “oczek”, wygrywając przy tym sześć meczów, raz remisując i raz przegrywając. Do Ostródy, trener Sławomir Majak zabrał Mateusza Szymańskiego w miejsce Dawida Sarafińskiego. To jedyna zmiana w meczowej osiemnastce.

Sokół Ostróda – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 22.09.2018 r., godz. 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *