Podsumowanie 1. kolejki łódzkiej Klasy Okręgowej

Za nami pierwszy weekend zmagań łódzkiej Klasy Okręgowej.  Rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki, udanie rozpoczęły rywalizację na tym poziomie rozgrywkowym.

Między innymi jako pierwsi na plac gry w ramach inauguracji rozgrywek łódzkiej Klasy Okręgowej wybiegli piłkarze rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki. Zielono-biali na tle drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego prezentowali się troszeczkę lepiej, lecz było ich stać jedynie na zdobycie jednego gola. Po rozegraniu rzutu wolnego, piłkę do siatki wpakował Damian Knera, a aleksandrowianie wygrali 1:0.

W tym samym czasie, rozpoczął się również mecz w Pabianicach. PTC podejmował Włókniarza Konstantynów Łódzki. Do przerwy był remis 0:0 i niewiele wskazywało na to, że drużyna, która po dogrywce wyeliminowała rezerwy Sokoła w Okręgowym Pucharze Polski, wygra aż tak wysoko. Gospodarze w drugiej połowie strzelili sześć goli i pewnie pokonali ekipę z Konstantynowa Łódzkiego.

Grad goli padł również późniejszym spotkaniu rozgrywanym w Bedlnie. Spadkowicz z IV ligi – Zawisza Rzgów, bez trudu pokonał miejscowy GKS aż 7:0. Tymczasem w niedzielę doszło do nie lada niespodzianki. Rezerwy Widzewa, które były wzmocnienie aż dziewięcioma zawodnikami z pierwszego zespołu uległy na wyjeździe Stali Głowno 1:2.

Wszystkie spotkania 1. kolejki łódzkiej Klasy Okręgowej:

Sokół II Aleksandrów Łódzki – ŁKS II Łódź 1:0 (Knera)
LKS Sarnów/Dalików – Termy Uniejów 2:2 (Nowak, Nowacki – Dutka, Sobolewski)
Orzeł Parzęczew – UKS SMS Łódź 1:4 (Garbacz – Szustak, Witasiak x2, Jeziorski)
GKS Bedlno – Zawisza Rzgów 0:7 (Olszewski x4, Perek x2, Przybylski)
LKS Rosanów – Włókniarz Pabianice 4:3 (Jarczewski, Krasoń, Żurkowski, Stokłosa – Acela, Madaj, Wołynkiewicz)
PTC Pabianice – Włókniarz Konstantynów Łódzki 6:0 (Żabolicki x2, Szczyszek, Kaczmarkiewicz x2, Boratyński)
Andrespolia Wiśniowa Góra – Górnik Łęczyca 2:1 (nieznani – Pacałowski)
Stal Głowno – Widzew II Łódź 2:1 (Waśkiewicz, Florczak – Okuniewicz)