Pierwszy sparing i pierwsze zwycięstwo Sokoła

Sokół Aleksandrów pokonał Pogoń Zduńską Wolę 3:0 (0:0) w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym. Aleksandrowianie zdobyli bramki dopiero w drugiej części gry. To była udana niedziela dla drużyny trenera Dawida Kroczka.

Piłkarze Sokoła Aleksandrów rozpoczęli okres przygotowawczy 8 stycznia. Dopiero po 11 dniach pracy na treningach odbył się pierwszy mecz testowy. Przeciwnikiem był zespół trenera Michała Bistuły, który obecnie występuje w IV lidze łódzkiej. Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej części gry. Trener Dawid Kroczek podzielił zespół na dwie jedenastki, jedynie Mateusz Lis przebywał na murawie w pełnym wymiarze czasowym.

Aleksandrowianie stworzyli sobie wiele podbramkowych okazji, wykorzystali tylko trzy. W drugiej połowie Szymon Sołtysiński wpisał się dwukrotnie na listę strzelców, natomiast jedno trafienie dołożył Mateusz Misiak.

Wynik satysfakcjonujący. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy wykorzystać dobrych okazji na bramkę. W drugiej części gry padły trzy gole i śmiało mogę powiedzieć, że to była połowa z tego, co mogliśmy strzelić. To była nasza pierwsza gra kontrolna, teraz zaczynamy kolejny tydzień przygotowań. Piłkarze będą trenować intensywniej niż w pierwszych dwóch tygodniach. Wcześniej mikrocykle treningowe miały charakter wprowadzający. W sobotę kolejny mecz, tym razem zagramy ze Zniczem w Pruszkowie – powiedział Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Drużyny dzieli jedna klasa rozgrywkowa, jak twierdzi trener Michał Bistuła – można było to dziś zobaczyć.

Graliśmy z drużyną z III ligi. Sokół miał przewagę zwłaszcza pod względem przygotowania motorycznego. Powalczyliśmy, szkoda, że w końcówce po zmianach straciliśmy bramki. Sokół zasłużenie wygrał – powiedział Michał Bistuła, trener Pogoni Zduńska Wola.

Sokół Aleksandrów – Pogon Zduńska Wola 3:0 (0:0)
Bramki: 58. Sołtysiński, 80. Misiak, 85. Sołtysiński.

Pierwsza jedenastka Sokoła: Kowalski – Nowacki, Lis, Woźniczak, Szarpak, Horoszkiewicz, Witasiak, zawodnik testowany, Dziuba, Maschera, Maćczak.

Druga jedenastka Sokoła: Kaniecki – Stolarczyk, Lis, Gieraga, zaw. testowany, zaw. testowany, Pecyna, Zagórski, Matuszewski, Sołtysiński, Misiak.