Dzisiejsze spotkanie PZPN bez konkretnej decyzji

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej nie podjął żadnej konkretnej decyzji związanej z rozgrywkami III ligi. Nadal nie wiadomo, czy ten sezon zostanie dokończony.

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki muszą uzbroić się w cierpliwość i przeżyć „sezon ogórkowy”. Dzisiejsze spotkanie zarządu PZPN miało przynieść konkretne decyzje związane z przyszłością obecnego sezonu.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek. Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzenie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku – to fragment oficjalnego komunikatu PZPN.

Przypomnijmy, że już od miesiąca trwają rozmowy związane z rozgrywkami III ligi. Od niedawna piłkarze trenują w sześcioosobowych grupach i nie znają swojej przyszłości. Tylko konkretna decyzja może nieco uspokoić emocje. Zatem czekamy na komunikat organizatora rozgrywek, czyli Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *