Dawid Kroczek trenerem Sokoła Konsport Aleksandrów

Trener Dawid Kroczek poprowadzi Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki w nowym sezonie rozgrywkowym. Szkoleniowiec do tej pory był asystentem trenera Bogdana Jóźwiaka, a wcześniej trenera Sławomira Majaka. Nowego szkoleniowca czeka dużo pracy. Sokół w nowym sezonie będzie stawiać na młodzież.

Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Bogdanowi Jóźwiakowi za współpracę. Jego umowa obowiązywała do końca sezonu i mogła być automatycznie przedłużona w przypadku awansu do II ligi. Niestety, ale plan nie został zrealizowany i kolejny sezon spędzimy na tym samym szczeblu rozgrywek. Wspólnie z zarządem podjęliśmy decyzję, że nowym trenerem zostanie dotychczasowy asystent Dawid Kroczek. W nowym rozdaniu chcemy stawiać na młodzież, a nowy trener, mimo młodego wieku, ma spore doświadczenie zwłaszcza w pracy z młodzieżą. Trzymamy za niego kciuki, bo teraz staje przed szansą poprowadzenia samodzielnie zespołu w III lidze – zaznacza Paweł Kośla, prezes T.S. „Sokół” Aleksandrów Łódzki.

Dawid Kroczek w 2017 roku otrzymał dyplom UEFA Elite Youth A. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Posiada również dyplom UEFA A. W piłce seniorskiej dotychczas był asystentem w Sokole oraz Nerze Poddębice.

Naszym celem jest stworzenie solidnego zespołu. Będzie składał się głównie z młodych i ambitnych piłkarzy. Nie oznacza, że zamierzamy grać tylko i wyłącznie o utrzymanie. Nie mamy celu długoterminowego, natomiast wierzę, że na koniec sezonu możemy zrobić niespodziankę. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania piłkarzy – podkreśla Dawid Kroczek, trener Sokoła Konsport Aleksandrów Łódzki.

Sezon rozgrywkowy rozpocznie się w pierwszy weekend sierpnia. Sokół Konsport Aleksandrów w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecze sparingowe nie ulegną zmianie:

10 lipca – Sokół Kleczew
13 lipca – KKS 1925 Kalisz
20 lipca – GKS Bełchatów
27 lipca – KS Kutno
4 bądź 5 sierpnia – Zjednoczeni Stryków – po rozegranej ligowej kolejce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *