50. lat od awansu do III ligi! Piłkarze Włókniarza pojawią się na murawie

W czerwcu 1969 roku piłkarze Włókniarza Aleksandrów Łódzki wywalczyli awans do III ligi. Na stadionie w Aleksandrowie wówczas na trybunach zasiadło 3 tys. osób. Awans był świętowany przy akompaniamencie orkiestry dętej, natomiast AKS Włókniarz pokonał wówczas Borutę Zgierz 2:0.

Wygrywając mecz, drużyna Włókniarza zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasie okręgowej i po raz pierwszy w historii miasta wywalczyła awans do III ligi. 20 lat temu w rocznicę 30. rocznicę awansu, piłkarze Włókniarza postanowili spotkać się i powrócić wspomnieniami do wspaniałych lat. W przeddzień spotkania zawodnicy uczcili pamięć nieżyjących już działaczy i piłkarzy. A przypomnijmy, że to był rok 1999. 5 czerwca na spotkanie w klubowej kawiarni przybyli wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans. Imprezę wówczas rozpoczęto od przeczytania dzienniczków zajęć prowadzonych przez trenera Henryka Koczewskiego – ojca sukcesów piłki nożnej w Aleksandrowie. Piłkarze mieli możliwość zapoznania się z wynikami poszczególnych meczów, składami drużyn, a nawet ocenami za każde spotkanie.

Wiele radości wywołały odnotowane przez trenera charakterystyki każdego piłkarza. Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się po trzydziestu latach o swoich wadach i zaletach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fotografie przyniesione przez zawodników zrobione na imprezach sportowych czy treningach. Wśród śpiewanych piosenek nie zabrakło również dawnego przeboju: „My nie, my nie, my nigdy nie poddamy się – Włókniarze”. Jak na prawdziwych sportowców przystało, odbyliśmy również trening przy świetle jupiterów. Wspaniała zabawa trwała do białego rana. Żegnając się, podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu tego typu spotkań, włączając w nie kibiców i młodych piłkarzy – wspomina Piotr Zentera, były piłkarz Włókniarza Aleksandrów Łódzki.

Minęło kolejne 20 lat i już 1 czerwca na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie pojawi się ta sama drużyna. Będzie świętować 50-lecie awansu Włókniarza Aleksandrów do III ligi! Odznaczeń dokonają: Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński, Dyrektor MOSiR im. Włodzimierza Smolarka Arkadiusz Cichecki oraz prezes T.S. „Sokół” Aleksandrów Łódzki Paweł Kośla. Wszystkich sympatyków Sokoła i Włókniarza zapraszamy na mecz. Ceremonia odbędzie się przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Drużyna Włókniarza po wywalczeniu awansu do III ligi

 

 

  • Piotr 2 czerwca 2019 at 21:50

    Dziękujemy za pamięć i przygotowaną uroczystość z okazji 50 –lecia historycznego awansu piłkarzy AKS Włókniarz do III ligi. Takie spotkania łączą pokolenia piłkarzy i sympatyków piłkarskich. My awansowaliśmy 22 czerwca 1969 roku – życzymy , aby po 50 latach w Aleksandrowie 22 czerwca po zwycięskim meczu z Lechią Tomaszów świętowano awans TS Sokół do II ligi.
    Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Zentera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *