Drużyna trenera Kamila Kmiecia trzecia w Sokół Cup

W minioną sobotę na obiektach MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim odbył się turniej piłkarski rocznika 2005 – Sokół CUP 2019.

W zmaganiach uczestniczyły zespoły: Sokół Aleksandrów, Łódzka Akademia Futbolu, PSV Łódź, Sporting Radomsko, Metalowiec Łódź, Jagiellonia Tuszyn oraz Pogoń Zduńska Wola. Rywalizowano w systemie „każdy z każdym” w 25 minutowym wymiarze czasu gry.

Fundatorem nagród było stowarzyszenie Kennel Club z panem Remigiuszem Czechem na czele, za co należą się ogromne podziękowania. Nasza Drużyna po trzech wygranych, dwóch remisach i jednej porażce zajęła trzecie miejsce. Najlepsza okazała się Łódzka Akademia Futbolu.

Sokół zaczął rywalizację od potyczki z Metalowcem Łódź. Spotkanie lepiej rozpoczęli łodzianie, ale następnie to zielono – biali doszli do głosu. Aleksandrowianom ciężko jednak szło forsowanie defensywy rywali. Ostatecznie podopieczni trenera Kamila Kmiecia zdobyli zwycięską bramkę 30 sekund przed końcem meczu. Stało się tak za sprawą Jana Kucharczyka, który w zamieszaniu w polu karnym oddał strzał w górny róg bramki.
W drugim spotkaniu Sokół zmierzył się z PSV Łódź. Optycznie to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale obie drużyny miały swoje szanse na bramki. Mecz można uznać za wyrównany, a ostatecznie skończyło się bezbramkowo.

W trzecim spotkaniu aleksandrowianie rozegrali bardzo dobry mecz, chyba najlepszy w całym turnieju, lecz paradoksalnie zakończył on się jedyną turniejową porażką. Aleksandrowianie przez blisko 20 minut meczu byli stroną dominującą, lecz razili nieskutecznością. Oddanie inicjatywy na ostatnie 5 minut meczu okazało się brzemienne w skutkach, gdyż Łódzka Akademia Futbolu przeprowadziła świetną akcję i po strzale z głowy zdobyła zwycięskiego gola. Łodzianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce.
Skuteczność wreszcie odblokowała się w kolejnym meczu. Aleksandrowianie wyszli na prowadzenie z Pogonią Zduńska Wola po precyzyjnym uderzeniu Igora Wieczorka. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki po uderzeniu z pola karnego. Kropkę nad „i” postawił natomiast Oliwier Janowski, który bardzo dobrze wykończył składną akcję całego zespołu.

Kolejny mecz to potyczka z Jagiellonią Tuszyn, która nie należała do porywających. Gra toczyła się wolno i aleksandrowianom ciężko było się przedrzeć przez dobrze ustawioną defensywę rywali. Ostatecznie po raz drugi w tym turnieju Sokół musiał zadowolić się bezbramkowym remisem.

Do rozegrania pozostało spotkanie ze Sportingiem Radomsko. Było przed nim wiadomo, że w przypadku wygranej zielono – biali zajmą miejsce na trzecim stopniu podium. Aleksandrowianie nie pozostawili złudzeń i wygrali aż 5:0, choć to Radomsko mogło wyjść na prowadzenie, gdyby nie poprzeczka. Wynik meczu otworzył Wiktor Leszczyński, po dobrym strzale w długi róg. Następnie bardzo ładna akcją popisał się Bartłomiej Piermanicki, który zagrał „na ścianę” do Jakuba Bartoka i po odegraniu ten pierwszy uderzył w samo okienko. Nie był to jak wiadomo koniec strzelania. Niedługo potem wynik podwyższył Igor Wieczorek. Chwilę później przed szansą stanął Daniel Lubiszewski i on także wykazał się skutecznością. Kropkę nad „i” postawił Piermanicki, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Ostatecznie Sokół zakończył turniej tylko jedną straconą bramką. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Damian Urbanowicz. Najlepszym strzelcem okazał się Nikodem Kwapisz z PSV Łódź, zaś najlepszym zawodnikiem Kamil Szumski z Łódzkiej Akademii Futbolu.

Wyniki meczów Sokoła oraz strzelcy:

Sokół – Metalowiec 1:0
Bramka: Kucharczyk
Sokół – PSV 0:0
Sokół – ŁAF 0:1
Sokół – Pogoń 3:0
Bramki: Wieczorek- dwie, Janowski
Sokół – Jagiellonia 0:0
Sokół – Radomsko 5:0
Bramki: Piermanicki- dwie, Leszczyński, Wieczorek, D. Lubiszewski

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Łódzka Akademia Futbolu
2. PSV Łódź
3. Sokół Aleksandrów
4. Jagiellonia Tuszyn
5. Sporting Radomsko
6. Pogoń Zduńska Wola
7. Metalowiec Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *