Zwycięstwo w strugach deszczu – relacja meczu ze Zjednoczonymi Stryków

Mimo trudnych warunków i sporych opadów deszczu, piłkarzom Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki udało rozegrać się drugi mecz kontrolny w ramach letniego okresu przygotowawczego. Zielono-biali pokonali Zjednoczonych Stryków 3:0.

Pierwszy strzał w środowym spotkaniu oddali gospodarze już w 2. minucie. Testowany napastnik pomylił się jednak i strzelił obok słupka. Ten sam zawodnik w kolejnym kwadransie uderzył jeszcze raz, lecz ponownie niecelnie. W międzyczasie dobre prostopadłe podanie przeciął jeszcze Marcin Zimoń, uprzedzając jednego z zawodników Sokoła.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 22. minuty. Testowany zawodnik umiejętnie zwiódł rywala i wywalczył jedenastkę, którą na bramkę zamienił Łukasz Chojecki. Na kolejne sytuację musieliśmy czekać do końcówki pierwszej odsłony gry. Najpierw strzał Chojeckiego z trudem obronił bramkarz, a chwilę później Bartosz Kaniecki świetnie wybronil uderzenie w samo okienko.Stuprocentową szansę miał również Jakub Rogalski, do którego niefortunnie wybił piłkę bramkarz rywali. Pomocnik aleksandrowian nie zdołał jednak dobrze przyjąć futbolówki, a po chwili arbiter odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Pierwsza groźniejsza akcja w drugiej połowie zamieniła się na bramkę dla Sokoła. Do dośrodkowania Dawida Sarafińskiego dopadł inny z zawodników testowanych i podwyższył prowadzenie w 55. minucie. Kolejne minuty nie przynosiły za to za wiele okazji bramkowych.Dopiero od 65. minuty, aleksandrowianie ruszyli z impetem do ataku i stworzyli sobie kilka szans.Najpierw dwukrotnie chybił zawodnik testowany, następnie w poprzeczkę uderzył Fabian Kasierski, a niedługo potem strzał Eryka Krysiaka z trudem nad bramkę sparował golkiper Zjednoczonych.

W 77. minucie udało się w końcu jednak strzelić trzeciego gola. Błąd przy wprowadzeniu piłki popełnili rywale, futbolówkę przejął Krysiak i nie dał szans bramkarzowi. W końcówce meczu niecelnie uderzali jeszcze Mateusz Szymański oraz wspomniany wcześniej Kasierski. Rywale odpowiedzieli również dwoma niecelnymi uderzeniami i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla podopiecznych Sławomira Majaka. Kolejny mecz Sokół rozegra w sobotę w Kaliszu z miejscowym KKS-em.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Zjednoczeni Stryków 3:0 (1:0)

1:0 – Łukasz Chojecki k. (22′)
2:0 – Zawodnik testowany (55′)
3:0 – Eryk Krysiak (77′)

Skład Sokoła: Kaniecki (46’Lipiec) – Pawlak (46’Testowany), Gieraga (46′ Ślęzak), Bogołębski (46′ Szarpak), Testowany (46′ Sarafiński) – Pecyna (46′ Knera), Testowany (46’Szymański) – Rogalski (46’Kasierski), Chojecki (46′ Stegliński), Sut (46’Krysiak) – Testowany (46’Testowany)