Zwycięstwo na zakończenie przygotowań – relacja meczu z Omegą Kleszczów

W piątkowe popołudnie piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki pokonali w ostatnim meczu kontrolnym Omegę Kleszczów 3:0.

Pierwsze minuty nie wskazywały na to, że obejrzymy ciekawe i pełne bramek spotkanie. Żadna ze stron nie była w stanie realnie zagrozić bramce rywala, a godną uwagi sytuacją był dopiero strzał w boczną siatkę gości w 17. minucie meczu. Aleksandrowianie odpowiedzieli pięć minut później, kiedy po rozegraniu rzutu wolnego, do piłki dopadł w polu karnym Dominik Głowiński i mając wiele czasu, ostatecznie jego próba strzału została zablokowana.

Niedługo potme kolejny sygnał do ataku dali gospodarze. Płaski strzał zza pola karnego Jakuba Szarpaka nie sprawił jednak problemów golkiperowi rywala. Sokół za wszelką cenę chciał wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a dwie szanse zmarnował Dawid Cempa. Najpierw dobrze przyjął piłkę w szesnastce i strzelił prosto w bramkarza, a po chwili jego strzał głową również padł łupem golkipera Omegi. Bramkę udało się zdobyć za to tuż przed zmianą stron. Indywidualną akcją popisał się Dawid Sarafiński i strzałem w samo okienko dał prowadzenie zielono-białym.

Druga połowa rozpoczęła się również spokojnie, lecz w 54. minucie goście popełnili błąd, który kosztował ich podyktowaniem rzutu karnego. Do jedenastki podszedł Cempa i było 2:0. Rywale bardzo szybko chcieli zdobyć bramkę kontaktową, lecz ich strzały wędrowały nad poprzeczką lub dobrze na linii zachował się Paweł Lipiec. Po stronie Sokoła, dwukrotnie blokowane były uderzenia głową Aleksandra Ślęzaka i niewiele zabrakło, a po strzale z dystansu Łukasza Chojeckiego, bramkarz przepuściłby futbolówkę pomiędzy nogami. Trzecią bramkę udało się jednak zdobyć ponownie w ostatniej minucie połowy. Świetnie uruchomiony został Dominik Pecyna i będąc w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza.

Był to ostatni sparing tego lata piłkarzy Sławomira Majaka, którzy ostatecznie zwyciężyli w czterech starciach, dwukrotnie przegrywali i raz remisowali. Teraz pozostało im czekać już na ligowe emocje. W pierwszej kolejce nowego sezonu, Sokół podejmować będzie u siebie Ursus Warszawa. Mecz odbędzie się 10 sierpnia w Aleksandrowie Łódzkim, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Omega Kleszczów 3:0 (1:0)

1:0 – Dawid Sarafiński (45′)
2:0 – Dawid Cempa k. (55′)
3:0 – Dominik Pecyna (90′)

Sokół: Lemanowicz (46′ Lipiec) – Gieraga (46′ Knera), Ślęzak, Kendzia (46′ Pecyna), Głowiński (65′ Testowany) – Szarpak, Bogołębski (65′ Testowany) – Rogalski (30′ Chojecki), Sarafiński (46′ Żwir), Kaczmarek (65′ Szymański) – Cempa