Zmiany w sztabie szkoleniowym Sokoła Aleksandrów Łódzki

Teoretycznie od 11 stycznia piłkarze Sokoła Aleksandrów mają rozpocząć okres przygotowawczy. Po miesięcznej przerwie zawodnicy planują wrócić do normalnych treningów. Nastąpiły pewne zmiany w sztabie szkoleniowym.

Sokół rozpocznie zajęcia bez trenera przygotowania motorycznego Adriana Jareckiego, który dołączył już do zespołu Resovii Rzeszów. Szkoleniowiec skorzystał z okazji, by rozpocząć pracę z pierwszoligowcem, którego asystentem trenera jest znany dobrze wszystkim Dawid Kroczek.

W pierwszych słowach mojej wypowiedzi chciałem podziękować za współpracę zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, trenerom akademii oraz wszystkim osobom związanym z klubem Sokół Aleksandrów Łódzki. Na swojej drodze spotkałem tam mnóstwo życzliwych osób, z którymi przyjemnie było pracować, dyskutować i wymieniać się doświadczeniami. Tym trudniej było mi podjąć decyzję o odejściu z klubu, jednak oferta pracy na centralnym poziomie nie trafia się codziennie, więc podjąłem się kolejnego sportowego wyzwania. W Aleksandrowie pracowałem w pierwszym zespole seniorów, ale również w akademii ze starszymi rocznikami i wydaje mi się, że w niedalekiej przyszłości wychowankowie mogą być motorem napędowym jedynki. Uważam, że klub jest otoczony pasjonatami sportu, którym zależy na dobrym wizerunku Sokoła oraz na rozwoju piłki w mieście. Jestem przekonany, że w rundzie rewanżowej chłopaki wskoczą na właściwe tory i awansują do pierwszej ósemki. Życzę zawodnikom, trenerom i działaczom zdrowia i trochę więcej szczęścia, a reszta przyjdzie sama. Powodzenia Mistrzowie – powiedział Adrian Jarecki, były trener przygotowania fizycznego w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Trener Michał Bistuła jednak nie załamuje rąk i już sobie poradził z uzupełnieniem sztabu szkoleniowego. Śmiało można powiedzieć, że drużyna przygotowana jest do ciężkiej pracy w najbliższych tygodniach.

Adrian Smolarski będzie moim asystentem, a trenerem przygotowania motorycznego został Bartłomiej Grąbkowski. Oczywiście o formę bramkarzy zadba Arkadiusz Sima – zaznacza Michał Bistuła, trener pierwszej drużyny.

Wiadomo już, że pierwszy sparing nie odbędzie się z Pogonią Zduńska Wola. Sokołowi udało się znaleźć na to miejsce innego rywala również na czwartoligowym poziomie.

W tym samym terminie, czyli 16 stycznia, zagramy z Wartą Sieradz. Reszta meczów sparingowych ma się odbyć zgodnie z planem – informuje Ireneusz Przybysz, kierownik Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Jak wygląda rozkład meczów sparingowych?

16 stycznia – Warta Sieradz (w Aleksandrowie 11:00) – IV liga.
23 stycznia – Włókniarz Zelów (Aleksandrów) – IV liga.
30 stycznia – Znicz Pruszków – II liga.
6 lutego – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – III liga.
17 lutego – KKS Kalisz (Kalisz) – II liga.
20 lutego – Sokół Kleczew (Uniejów) – III liga.
27 lutego – Zjednoczeni Stryków (Aleksandrów) – IV liga.
7 marca – GKS Bełchatów (Bełchatów) – I liga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *