Zasłużone zwycięstwo Sokoła. Gospodarze nie strzelili dwóch karnych

Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał na wyjeździe Świt Nowy Dwór Maz. 7:0 (2:0). Gospodarze tego meczu nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Do inauguracji III ligi gr. 1 dzieli nas coraz mniej czasu. Trener Dawid Kroczek wspólnie ze sztabem szkoleniowym jest w trakcie budowania silnej drużyny. Po raz pierwszy w obecnych przygotowaniach Sokół zmierzył się rywalem z tej samej klasy rozgrywkowej. Wcześniej aleksandrowianie grali z zespołami reprezentującymi IV ligę i juniorów. W sobotnie południe przy pięknej pogodzie nie do końca optymalnej do gry w piłkę nożną, przyszło się zmierzyć ze Świtem Nowy Dwór Maz. Warto zaznaczyć, że po inauguracji nowego sezonu rozgrywkowego, Sokół zagra ponownie ze Świtem, ale już w ramach rywalizacji na trzecioligowym poziomie.

Już w 17. minucie aleksandrowianie zdobyli pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, pięknego gola strzelił Michał Wolinowski. Zawodnik był zaskoczony, że piłka trafiła do bramki. W 44. minucie dorobek strzelecki podwyższył Kacper Dziuba. Po świetnym podaniu wykorzystać dogodną okazję.

W drugiej części gry, a dokładnie w 60. minucie Sokół podwyższył. Tym razem świetnie akcję po rzucie rożnym zamknął Damian Nowacki. Świt Nowy Dwór Maz. w drugiej połowie nie wykorzystał dwóch karnych. Najpierw został przestrzelony, a przy drugim podejściu strzał obronił Mikołaj Gorzelański. Na 4:0 gola zdobył Artur Gieraga, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. Strzelił bramkę po rzucie rożnym, uderzając piłkę głową. Piąty gol wpadł w końcowej fazie meczu. Silnym uderzeniem z dystansu popisał się Igor Kania. Mimo interwencji bramkarza, piłka znalazła się w bramce. Chwilę później Sokół dobił rywala, podwyższając na 6:0. Na 3. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry karnego wykorzystał Damian Nowacki. To był festiwal strzelecki w wykonaniu drużyny trenera Dawida Kroczka.

Do tej pory wszystkie mecze sparingowe zakończyły się zwycięsko. Przed Sokołem ostatni test, tym razem przyjdzie się zmierzyć z zespołem teoretycznie silniejszym. KKS Kalisz w ubiegłym sezonie awansował do II ligi. Spotkanie odbędzie się 1 sierpnia w Kaliszu.

Świt Nowy Dwór Maz. – Sokół Aleksandrów 0:7 (0:2)
Bramki: 17. Wolinowski, 44. Dziuba, 60. Nowacki, 62. Gieraga, 82. Kania, 85. Misiak, 88. Nowacki (karny).

Skład Sokoła: Kaniecki (46. Gorzelański) – Lis (46. Nowacki), Bartosiński, Woźniczak (46. Gieraga), Szarpak – Pióro (46. Kania), Bogołębski (60. Adamiak), Pecyna (46. Witasiak), Dziuba (60. Maschera) – Wolinowski (46. Sołtysiński), Przezak (46. Misiak).

Plan sparingów:

11 lipca – Zjednoczeni Stryków (wyjazd) – wygrana 3:1
15 lipca – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Centralna Liga Juniorów (wyjazd) – wygrana 4:1
18 lipca – Pogoń Zduńska Wola (wyjazd) – wygrana 4:0
25 lipca – Świt Nowy Dwór Maz. (wyjazd) – wygrana 7:0