Zadecydowały karne – relacja meczu z KS Sand Bus Kutno

W samo południe rozpoczęli swoje ostatnie spotkanie w tym roku piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Po zaciekałym boju, piłkarze Piotra Kupki wyeliminowali KS Sand Bus Kutno po rzutach karnych.

Za nim spotkanie rozpoczęło się na dobre, kolejnym piłkarzem, który doznał kontuzji w drużynie Sokoła był Damian Bierżyński. Zawodnik nabawił się na rozgrzewce urazu stawu skokowego i zmuszony był pojechać do szpitala. Nie był to koniec złych wieści dla aleksandrowian, którzy już w drugiej minucie przegrywali 0:1. Goście bardzo szybko ruszyli do ataku, lecz umiejętnie radzili sobie w obronie zawodnicy z Kutna. Dodatkowo sami stracili jednego zawodnika, a dokładniej Adriana Marciocha, który już w dziesiątej minucie musiał opuścić plac gry. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Sokół był bardzo bliski wyrównania już chwilę po wznowieniu gry. Po indywidualnej akcji, faulowany w polu karnym był Bartosz Mroczek, a jedenastki nie wykorzystał jednak Sebastian Kobiera. Dwadzieścia minut później, po kolejnej akcji pomocnika aleksandrowian, piłka znalazła w końcu drogę do siatki, a podanie Mroczka, bez problemu wykorzystał Łukasz Chojecki, pokonując Michała Sokołowicza. Mimo ofiarnych ataków, Sokół nie potrafił zakończyć tego spotkania w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka ostatecznie również nie potrafiła wyłonić zwycięzcy tego meczu i o awansie do kolejnej rundy miały zadecydować rzuty karne. W serii jedenastek lepsi okazali się goście, którzy strzelali bezbłędnie. Tymczasem gracze z Kutna dwukrotnie marnowali swoją szansę. Raz pewnie interweniował Sebastian Ostrowski, a za drugim razem piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

KS Sand Bus Kutno – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:0) w karnych 1:3

Bramka dla Sokoła: Łukasz Chojecki

Skład Sokoła: Ostrowski – Knera (62′ Korski), Ślęzak, Szarpak, Tomczak (46′ Głowiński)- Kobiera – Porochnicki, Pecyna (62′ Żylski) Mroczek, Chojecki – Michałek