Wygrana po karnych-relacja meczu z KS Kutno

W sobotę aleksandrowianie zmierzyli się na wyjeździe z drużyną KS Kutno w V rundzie Okręgowego Pucharu Polski. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w niedzielę 25 listopada, lecz na prośbę gospodarzy odbył się dzień wcześniej.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Sokoła, który objął prowadzenia już w 28. minucie, a bramkę zdobył Karol Żwir. Niestety w drugiej połowie, a dokładnie w 62. minucie wyrównał Kamil Wielgus. Po regulaminowym czasie gry wciąż był remis. W dogrywce wynik nie uległ zmianie, a rywalizację musiały rozstrzygnąć karne, w których podopieczni trenera Sławomira Majaka okazali się lepsi wygrywając (1:4). Jedenastki w drużynie z Aleksandrowa wykonywali: Tomasz Bogołębski, Dawid Cempa, Dawid Sarafiński, a także Aleksander Ślęzak. Do ostatniego rzutu karnego wyznaczony był Artur Gieraga, lecz nie musiał go wykonywać.

Dzięki zwycięstwu w Kutnie Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki awansował do Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zielono-biali grali w poprzednim sezonie dochodząc do półfinału, gdzie ulegli ubiegłorocznemu zwycięzcy turnieju drużynie KS Paradyż.

KS Kutno-Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:4 w karnych)

Bramki: Karol Żwir 28′, Kamil Wielgus 62′

Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki: Kaniecki-Majak (Pawlak 46′) Ślęzak, Gieraga-Głowiński, Kasperkiewicz, Pecyna (Matuszczyk 59′), Bogołębski, Żwir, Kaczmarek (Sarafiński 64′)-Cempa