Wygrana po ciężkim starciu-relacja z meczu Victoria Sulejówek-Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki

W sobotę Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrał wyjazdowe spotkanie z Victorią Sulejówek. Mecz zakończył się 1:0 po pięknej bramce Dominika Pecyny.

Do spotkania w roli gości Aleksandrowianie podchodzili, jako zdecydowany faworyt. Jednakże drużyna z Sulejówka nie miała zamiaru oddać meczu bez walki. Zielono-biali już od początku spotkania przejęli inicjatywę tworząc kilka groźnych sytuacji po wrzutach piłki w pole karne z bocznych sektorów boiska. W 13. minucie Sokół KONSPORT objął prowadzenia, kiedy to bardzo dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Dominik Pecyna zaskakując bramkarza gospodarzy. W 25. minucie okazję na podwyższenie wyniku miał Piotr Kasperkiewicz, gdy po rzucie rożnym piłka spadła mu pod nogi, lecz strzał z paru metrów zablokował obrońca drużyny przeciwnej. W międzyczasie obie drużyny starały się tworzyć sytuacje, lecz większa część gry toczyła się w środkowej strefie boiska. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, 1:0 dla Sokoła KONSPORT po 45. min spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się dokładnie w tym samym tonie. Obie drużyny wyszły na boisko z nastawieniem zdobycia bramki. W 61. minucie sytuację sam na sam mógł mieć Dawid Cempa, lecz źle przyjął piłkę, co pozwoliła na skuteczną interwencje defensywy Victorii.W 74. minucie swoich sił spróbował Michał Miller, lecz jego strzał okazał się niecelny. Chwile później swoje okazje stworzyli gospodarze. Najpierw w 84. minucie po centrze w pole karne nie doszedł napastnik Victorii. W 87. minucie zaś strzał z główki oddał kapitan Victorii Wojciech Wocial, lecz mimo bliskiej odległości nie trafił w bramkę. W końcówce meczu Aleksandrowianie oddali inicjatywę gospodarzom, lecz dzięki dobrej postawie defensywy zielono-białych drużyna Victorii Sulejówek nie zdołała zmienić rezultatu do końcowego gwizdka.

Victoria Sulejówek-Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:1

0:1 Dominik Pecyna (13′)

Pierwsza jedenastka Sokół KONSPORT: Jakub Lemanowicz, Tomasz Gołołębski, Dominik Pecyna, Aleksander Ślęzak, Paweł Kaczmarek, Dawid Cempa. Michał Miller, Przemysław Woźniczak, Piotr Kasperkiewicz, Karol Żwir, Artur Gieraga

Pierwsza jedenastka Victoria Sulejówek: Dominik Pusek, Adrian Gapczyński, Adrian Zawadka, Wojciech Mocial, Michał Mydlarz, Julian Świątek, Adisson Pereira Schneeweiss, Rafał Dębski, Sebastian Pindor