Wracamy bez punktów – relacja meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Niestety porażką zakończył się niedzielny pojedynek z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Sokół przegrał to spotkanie 0:1.

Pierwsze minuty były dość wyrównane. Żadna ze stron nie chciała za bardzo się otworzyć, chociaż to Lechia miała lekką przewagę optyczną i starała się jako pierwsza wyjść na prowadzenie. Aktywny od początku meczu był Adrian Gołuński. Po jego zagraniu Łukasz Bocian oddał strzał, który z trudem wybronił nasz golkiper.

Mniej więcej po dwudziestu pięciu minutach zaczęło się robić coraz ciekawiej. Najpierw niecelnie głową uderzył Marcin Mirecki, a chwilę później nad bramką uderzył Jakub Rogalski.

W 32. minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Tomaszowie w końcu doczekali się gola. W sytuacji sam na sam znalazł się Mirecki i pokonał Michała Brudnickiego. Do końca pierwszej połowy żadna ze stron nie zdołała już zdobyć gola i to gracze Lechii, schodząc do szatni mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Swoją okazję miał jeszcze Mariusz Zasada, ale nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji.

Początek drugiej odsłony nie przynosił zmiany wyniku, na co szybko zareagował szloleniowiec naszej drużyny. Już w 59. minucie gry na boisko wprowadził Roberta Kowalczyka, a drużyna zaczęła grać na dwóch napastników.

Upływały kolejne minuty, a żadna ze stron nie była w stanie znaleźć drogi do siatki rywala. W 72. minucie drugą żółtą kartkę, a, w konsekwencji czerwoną obejrzał Krystian Kolasa i zespół gospodarzy musiał radzić sobie grając w dziesiątkę.

Mimo przewagi liczebnej przez blisko dwadzieścia minut, nasz zespół nie był jednak w stanie doprowadzić do remisu i ostatecznie uległ 0:1.

Następny mecz aleksandrowianie rozegrają dopiero pierwszego kwietnia w Łomży z miejscowym ŁKS-em. Spowodowane jest to przełożonym spotkaniem z rezerwami Legii Warszawa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)

1:0 – Marcin Mirecki (32)

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Zwoliński, Woźniczak, Stępień (82. Pękała) – Kobiera (72. Osowski), Marciniak (89. Bierżyński) – Rogalski, Chojecki (59. Kowalczyk), Zasada – Michałek

Lechia: Kędra – Gołdyn, Żytek, Cyran, Kolasa – Gołuński (89. Wolski), Gawron, Bocian, Szymczak (68. Magdoń), Rozwandowicz – Mirecki

Żółte kartki: Kędra, Kolasa x2 ( w konsekwencji czerwona)- Zwoliński

Sędzia: Piotr Urban