Wokół meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

W sobotnie popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1, tym samym zakończyli sezon na pozycji lidera III ligi.

Seria przerwana

Po porażce i trzech remisach piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki przerwali złą serię, pokonując wygrywając w Nowym Dworze Mazowieckim 4:1.  Było to jedenaste zwycięstwo aleksandrowian w tym sezonie.

Najskuteczniejsi na wyjazdach

Zielono-biali jako jedyna drużyna w całej lidze nie doznała porażki na obcym terenie. Sokół stracił punkty tylko trzy razy w dziewięciu potyczkach, kiedy to remisował z Polonią Warszawa, Victorią Sulejówek oraz Sokołem Ostróda.

Trzecia defensywa

Do minionego weekendu, aleksandrowianie dzielili miano najlepszej obrony w lidze razem z Polonią Warszawa oraz Widzewem Łódź. Stracony gol w Nowym Dworze Mazowieckim zaowocował jednak tym, że po rundzie jesiennej, podopieczni Piotra Kupki są trzecim w kolejności zespołem z najmniejszą ilością straconych goli.

Wicelider klasyfikacji strzelców

Dwa gole Kamila Żylskiego nie pozwoliły mu awansować na pozycję lidera klasyfikacji strzelców. Trzy gole strzelił w ten weekend również Wojciech Wocial i to on przed wiosną jest najskuteczniejszym napastnikiem w III lidze z dwunastoma bramkami na koncie. Snajper Sokoła strzelił jesienią tylko jednego gola mniej.

Świt w końcu pokonany

Ponad dwa lata czekali aleksandrowianie na zwycięstwo przeciwko drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego. Ostatni raz zwyciężyli 18 października 2015 roku, kiedy to wygrali 1:0. W kolejnych potyczkach, najpierw Świt wygrał 2:1, a następnie dwukrotnie padł remis 1:1.

Przełamał się też trener

Dla trenera Piotra Kupki, sobotni mecz był piątą wizytą w Nowym Dworze Mazowieckim w jego trenerskiej karierze. Do tej pory nie udało mu się wygrać na tym terenie. Może więc zatem dopisać na swoje konto kolejną “zdobytą” miejscowość.

Z Turem bez kluczowego pomocnika

Czwartą żółtą kartkę w tym sezonie obejrzał w sobotę Tomasz Bogołębski. Oznacza to, że w inauguracyjnym wiosennym spotkaniu w Aleksandrowie przeciwko Turowi Bielsk Podlaski  nie zobaczymy go na boisku.

Uraz młodzieżowca

W przerwie z boiska zszedł Jan Kadłubiak. Młody pomocnik Sokoła najprawdopodobniej niefortunnie poślizgnął się podczas pierwszej połowy, co zaowocowało urazem. Póki co nie ma diagnozy, co do stanu zdrowia zawodnika. Życzymy szybkiego powrotu na boisko.