Ważna wygrana Sokoła. Pięć bramek w Zambrowie

Piłkarze Sokoła Aleksandrów pokonali na wyjeździe Olimpię Zambrów 1:4 (0:2). To bardzo ważne zwycięstwo drużyny trenera Dawida Kroczka.

Aleksandrowianie przerwali nieco słabszą passę bez zwycięstwa. W sobotę zagrali w Zambrowie z miejscową Olimpią. Świetnie rozpoczęli, bo już w 26. minucie cieszyli się z gola. Pierwszą bramkę strzelił Igor Kania, druga wpadła tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Podwyższył Damian Nowacki. Przedostatni zespół tabeli w tym dniu był słabszy od Sokoła. W drugiej części gry już na początku drugiej połowy, Szymon Sołtysiński podwyższył. W 75. minucie ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego gola. W końcówce meczu Olimpia odnotowała honorową bramkę. Zwycięstwo Sokoła Aleksandrów bardzo cieszy i ma wpływ na rywalizację o pierwszą ligową ósemkę. Poza tym wygrana poprawiła zdecydowanie nastroje w zespole. Przed drużyną trenera Dawida Kroczka ostatni ligowy i zarazem zaległy mecz. 4 grudnia Sokół zagra w Warszawie z miejscową Polonią.

Przed dzisiejszym spotkaniem młodzi piłkarze Sokoła Aleksandrów wsparli pierwszą drużynę. Trzymali mocno kciuki za zwycięstwo i będą liczyć na kolejne trzy punkty z Polonią Warszawa.

Olimpia Zambrów – Sokół Aleksandrów 1:4 (0:2)
Bramki: 82. Dawidowicz – 26. Kania, 45. Nowacki, 49. Sołtysiński, 75. Sołtysiński.

Skład Sokoła: Kaniecki – Lis, Woźniczak, Gieraga, Szarpak – Nowacki (83. Pióro), Witasiak, Pecyna (78. Adamiak), Dziuba (78. Maschera) – Kania (70. Przezak), Sołtysiński (83. Horoszkiewicz).