Ważna wygrana i powrót co najmniej do niedzieli na fotel lidera

Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki pokonał na wyjeździe MKS Mazur Ełk 4:0. Piłkarze trenera Bogdana Jóźwiaka odnotowali ważne trzy punkty i co najmniej do niedzieli będą liderem ligi.

Już w pierwszych minutach gospodarze stworzyli trzy groźne akcje, następnie los nieco się odwrócił i doskonałej okazji nie wykorzystał Dominik Głowiński. Sokół zbył długo nie czekał na bramkę, bo w 11. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Pawła Kaczmarka, Piotr Kasperkiewicz zdobył gola po strzale głową. Kilka minut później padła kolejna bramka, tym razem po podaniu Dawida Cempy, Michał Miller pokonał bramkarza gospodarzy. W 40. minucie z dystansu uderzał Dominik Głowiński, piłka przeleciała nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy groźnie zrobiło się w polu karnym Jakuba Lemanowicza, gospodarze jednak nie wykorzystali szansy.

Po pierwszej połowie aleksandrowianie do szatni zeszli w dobrych nastrojach i w podobnych przystąpili do drugiej części gry. W 54. minucie po dośrodkowaniu Michała Millera, minimalnie nie trafił do bramki Dawid Cempa. To był dobry dzień dla Piotra Kasperkiewicza, który po kolejnym dośrodkowaniu zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, a trzeciego dla drużyny gości .W 68. minucie trener Bogdan Jóźwiak dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Dominik Pecyna i Dawid Cempa. W ich miejsce weszli Bartłomiej Maćczak oraz Aleksander Ślęzak. W 70. minucie żółtą kartką ukarany został Michał Miller i ten sam zawodnik 4 minuty później podwyższył dorobek strzelecki Sokoła strzałem głową. Asystę tym razem zaliczył Dominik Głowiński. W końcówce meczu trener Sokoła zdjął z boiska Dominika Głowińskiego, którego zastąpił Dawid Sarafiński, a nieco wcześniej na boisku zobaczyliśmy Jakuba Rozwandowicza.

To była bardzo ważna wygrana Sokoła Konsport Aleksandrów Łódzki. Legionovia Legionowo w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Maz. Nie da się ukryć, że ten mecz będzie niezwykle ważny dla układu tabeli po 31. kolejce spotkań. Najważniejsze, że piłkarze Sokoła w dobrych nastrojach wrócą do Aleksandrowa Łódzkiego.

MKS Mazur Ełk – Sokół Konsport Aleksandrów 0:4 (0:2)
Bramki: 11. i 57. Piotr Kasperkiewicz i 28. i 74. Michał Miller.

Sokół: Lemanowicz – Żwir, Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Kaczmarek, Kasperkiewicz, Pecyna (68. Maćczak), Głowiński (83. Sarafiński)- Miller (73. Rozwandowicz), Cempa (68. Ślęzak).