Trener Dawid Kroczek: Pozyskaliśmy trzech nowych piłkarzy

Plan budowy drużyny jest długoterminowy, tak twierdzi Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów. Niebawem piłkarze otrzymają wolne, by odpocząć przed okresem przygotowawczym.

Powoli dobiega końca szósty tydzień treningów, które wznowiliśmy po przerwie spowodowanej pandemią. Pierwsze dwa tygodnie miały charakter wprowadzający, gdzie trenowaliśmy w grupach po sześciu zawodników. Ostatni miesiąc to treningi w pełnym składzie, w pierwszej kolejności pracowaliśmy nad aspektami motorycznymi, a następnie ćwiczeniami techniczno-taktycznymi. W środę rozegraliśmy dwie gry kontrolne. Zależało nam, aby zawodnicy zagrali w jak największym wymiarze czasowym. W drużynie doszło do małych zmian, zespół na tę chwilę opuściło czterech zawodników, pozyskaliśmy już trzech nowych piłkarzy w tym dwóch młodzieżowców: Oskara Pióro, Krystiana Adamiaka oraz doświadczonego napastnika Dawida Przezaka. Co więcej, praktycznie wszyscy zawodnicy, których miałem do dyspozycji w poprzednim sezonie, zostają na kolejny rok lub dłużej. Zeszły sezon był dla nas bardzo udany, mimo tego, że okoliczności były specyficzne. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że możemy liczyć na zawodników, którzy w zeszłym sezonie stanowili o sile naszej drużyny. Nadchodząca runda będzie bardzo wymagająca zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Powiedziałem w lipcu zeszłego roku, że plan budowy drużyny jest długoterminowy i potrzeba minimum dwóch lat, aby ustabilizować funkcjonowanie klubu i tego będziemy się trzymać. Niedługo zawodnicy rozjadą się na krótkie urlopy i w lipcu wznawiamy przygotowania do nadchodzących rozgrywek – powiedział Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

W piątek piłkarze odbędą kolejną jednostkę treningową, w weekend nie planują żadnego meczu kontrolnego. Dopiero w następnym tygodniu rozegrają ostatni sparing przed wakacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *