Traktorki zaorane – relacja meczu z Ursusem Warszawa

W sobotnie popołudnie, piłkarze Sokoła KONPOSRT Aleksandrów Łódzki odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe Ursus Warszawa 3:1.

Jako pierwsi strzał na bramkę oddali gospodarze. Po kontrze, na uderzenie zdecydował się Arkadiusz Ciach, lecz to uderzenie nie miało prawa zaskoczyć Michała Brudnickiego. Odpowiedział po chwili Kamil Żylski, lecz i tym razem strzał nie sprawił problemu golkiperowi. W 12. minucie padła za to pierwsza bramka. Dośrodkowanie z prawego skrzydła zamknął Paweł Wolski i mieliśmy 1:0. Radość rywali nie trwała jednak długo, gdyż zaledwie minutę. Pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Bartosz Mroczek i mieliśmy remis.

Ursus starał się w miarę szybko ponownie pokonać naszego bramkarza. Najpierw ponownie zbyt słabo uderzył Ciach, a niedługo potem niedokładnie głową strzelił Adrian Zawadka. W 24. minucie powinno być jednak 2:1 dla Sokoła. Dawid Sarafiński wygrał pojedynek z obrońcą rywali i w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Aleksandrowianie mieli jeszcz okazję w końcówce pierwszej połowy, lecz niecelnie uderzał Sebastian Kobiera, a następnie dobrze strzał Mroczka wybronił bramkarz.

Od początku drugiej odsłony gry to zielono-biali byli stroną bardziej aktywną. Uderzenia Mroczka, Żylskiego i Szarpaka mijały jednak bramkę. Gospodarze odpowiedzili za to dobrą okazją Patryka Kamińskiego, którzy otrzymał piłkę w pole karne i huknął nad poprzeczką.  Zemściło się to już po minucie. Do dośrodkowania z rzutu wolnego dopadł niepilnowany Aleksander Ślęzak i głową dał prowadzenie aleksandrowianom.

Ataki gości nie ustępowały. Najpierw po rozegraniu rzutu rożnego, zza pola karnego próbował strzałem głową przelobować bramkarza Damian Knera, a niedługo potem prosto w niego uderzył Żylski. Najlepszy strzelec drużyny szukał gola i w końcu go znalazł w 77. minucie.  Po kontrze znalazł się w sytuacji sam na sam, minął Michała Olczaka i wpakował piłkę do pustej bramki. W końcówce spotkania na groźne uderzenie zdecydował się jeszcze Jakub Kabala i była to w zasadzie ostatnia akcja tego meczu.

Ursus Warszawa – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:3 (1:1)

1:0 – Paweł Wolski (12′)
1:1 – Bartosz Mroczek (13′)
1:2 – Aleksander Ślęzak (66′)
1:3 – Kamil Żylski (77′)

Ursus: Olczak – Ślesicki, Zawadka, Słomka (71′ Prusinowski), Ćwik, Kamiński, Wolski (83′ Muszyński), Mąka, Kabala, Ciach, Dziełak (60′ Kołosowski)

Sokół: Brudnicki – Knera, Ślęzak, Szarpak, Głowiński – Kobiera (71′ Bogołębski), Pecyna (90′ Szymański) – Sarafiński (80′ Pawlak), Marciniak (84′ Marcioch), Mroczek – Żylski

Żółte kartki: Ślesicki, Dziełak, Wolski  (Ursus) – Głowiński, Sarafiński, Knera, Marcioch (Sokół)