Sześć bramek w Aleksandrowie. Sokół zremisował z KKS Kalisz

Sokół Aleksandrów zremisował na własnym boisku z KKS Kalisz 3:3 (0:1) w ostatnim meczu sparingowym przez zbliżającymi się ligowymi rozgrywkami. Teraz przed piłkarzami ostatni tydzień przygotowań do pierwszej wiosennej kolejki ze Zniczem Biała Piska.

Osiem meczów sparingowych rozegrali piłkarze Sokoła Aleksandrów podczas przygotowań, które rozpoczęły się na początku stycznia. To był bardzo długi okres przygotowawczy, który właśnie dobiegł końca. To bardzo dobra informacja dla zawodników, którzy z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie ligowej rywalizacji. Początkowo mecz z KKS Kalisz miał się odbyć na wyjeździe i na naturalnej murawie. Jednak lider III ligi gr.2 poinformował o zaistniałych problemach związanych z grą na uzgodnionym boisku. Sztab szkoleniowy zaproponował mecz w Aleksandrowie.

W 8. minucie Sokół stracił bramkę. Dopiero w drugiej części gry aleksandrowianie zaczęli odrabiać straty. Udało im się zdobyć trzy gole. KKS Kalisz w ostatnim kwadransie zdołał jednak doprowadzić do wyrównania.

Rozegraliśmy bardzo wartościowy mecz i na pewno nie był w łatwych warunkach. Gra o tej porze na naturalnej murawie jest bardzo trudna. Jednak trzeba podziękować pracowniom MOSiR za przygotowanie stanu boiska, bo jak na tę porę roku, było w bardzo dobrym stanie. Przyszło nam rywalizować z liderem drugiej grupy, jest to zespół, który chce awansować i ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników. Pierwszą połowę zagraliśmy zachowawczo, co przełożyło się na na niezbyt dobry wynik do przerwy. W drugiej części gry zaczęliśmy grać zdecydowanie lepiej, doprowadzając do wyniku 3:1 dla nas. Doczekaliśmy się kilku bardzo dobrych akcji, które przełożyły się na bramki. Szkoda dwóch straconych goli, bo zabrakło nam doświadczenia. Przy tych sytuacjach powinniśmy się znacznie mądrzej ustawić na boisku. Zostawiliśmy za dużo miejsca dla drużyny przeciwnej. Najważniejsze jednak, że nie doznaliśmy żadnych poważnych urazów i miejmy nadzieję, że w pełni zdrowi przystąpimy do meczu ze Zniczem Biała Piska – powiedział Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Sokół Aleksandrów – KKS Kalisz 3:3 (0:1)
Bramki: 63. Bogołębski, 69. Misiak, 73. Misiak – 8. Sabiłło, 76. Majewski, 83. Kaczyński.

Skład Sokoła: Kaniecki – Nowacki, Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Zagórski, Bogołębski, Witasiak, Maschera – Sołtysiński, Maćczak.

Grali również: Kowalski, Lis, Pecyna, Matuszewski, Dziuba, Misiak.