Sześć bramek i kolejne zwycięstwo – relacja meczu z Zawiszą Rzgów

W środowe popołudnie piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. W Rzgowie pokonali miejscowego Zawiszę 5:1.

Pierwszą groźną okazję, aleksandrowianie stworzyli sobie już w 5. minucie. Po zamieszniu w polu karnym, uderzenie Artura Gieragi zostało jednak zablokowane. Minutę później mieliśmy już jednak otwarcie wyniku i po rozegraniu rzutu rożnego, piłkę do siatki skierował Dawid Sarafiński. Trzy minuty później powinno być już 2:0. Do dośrodkowania Dominika Głowińskiego, niepewnie wyszedł bramkarz, futbolowkę przejął Dawid Cempa i strzelił w słupek. Niedługo potem zaś, kapitalną paradą po strzale Pawła Kaczmarka popisał się golkiper Zawiszy.

W 25. minucie, skrzydłowy Sokoła się już jednak nie pomylił. Kaczmarek posłał mierzony strzał, który zaskoczył bramkarza.  Rywale odpowiedzi po minucie. Z kilku metrów nad poprzeczką uderzył jeden z graczy gospodarzy.  Zemściło się to już trzy minuty później. Świetnym strzałem z nożyc popisał się Sarafiński i było 3:0. Tuż przed przerwą mogło być 4:0. Głowiński minął bramkarza, lecz jego uderzenie zblokował obrońca, a dobitka Damiana Kupisza została wybroniona.

Po zmianie stron, pierwsi zaatakowali gospodarze. Strzał z dystansu pewnie jednak wybronił Bartosz Kaniecki. Następnie byliśmy świadkami serii niewykorzystanych szans przez Kupisza. Najpierw uderzył w boczną siatkę, niedługo potem przegrał pojedynek sam na sam, a po chwili huknął z paru metrów nad poprzeczką. Damian zrehabilitował się jednak asystą w 73. minucie. Jego zagranie wykorzystał Filip Matuszczyk. Cztery minuty poźniej, Zawisza zdołał jednak zdobyć gola kontaktowego, a Kaniecki nie miał szans w sytuacji jeden na jeden. W 80. minucie zaś, kropkę nad “i” postawił Jakub Rogalski, który wykorzystał centrę Karola Żwira.

Zawisza Rzgów – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:5 (0:3)

Bramki dla Sokoła: Dawid Sarafiński x2, Paweł Kaczmarek, Filip Matuszczyk, Jakub Rogalski

Sokół: Lipiec (46′ Kaniecki) – Majak, Gieraga (46′ Ślęzak), Bogołębski (46′ Szymański), Głowiński (46′ Pawlak) – Kaczmarek (46′ Żwir), Matuszczyk, Kasperkiewicz (46′ Pecyna), Sarafiński – Cempa (46′ Rogalski), Kupisz