Sokół wybił ząbki rezerwom – relacja meczu z Legią II Warszawa

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Tym razem okazali się lepsi od rezerw warszawskiej Legii.

Pierwsze minuty nie przynosiły zbyt wielu okazji pod bramką zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Troszeczkę śmielej jednak zaczęli atakować goście z Aleksandrowa Łódzkiego, a pierwszy na strzał zdecydował się Kamil Żylski. Jego próba zatrzymała się jednak na obrońcy Legii. Trzy minuty później, zza pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza również Jakub Rogalski, lecz jego uderzenie minęło słupek bramki. Ten sam zawodnik zresztą ponownie zdecydował się na strzał niedługo potem i tym razem również nie był w stanie wcelować w bramkę.

W 23. minucie doszło do zmiany wyniku. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, na strzał z woleja zdecydował się Żylski, piłka odbiła się od słupka i ostatecznie wylądowała w siatce. Chwilę później, po kombinacyjnej akcji, Łukasz Chojecki trafił prosto w golkipera. Legioniści odpowiedzieli za to uderzeniem Mikołaja Kwietniewskiego. Mocny strzał bez trudu wybronił jednak Michał Brudnicki. Nie minęła minuta, a na tablicy świetlnej było już 2:0. Tym razem centrę z lewego skrzydła zamknął niepilnowany Sebastian Kobiera. Pięć minut później powinno być już 3:0. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Jakub Szarpak, lecz w polu karnym pomylił się Chojecki, uderzając minimalnie obok słupka. Swoich szans szukali jeszcze przed przerwą Pawlak oraz ponownie Kobiera i Żylski, lecz wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie meczu, gra troszeczkę się wyrównała i nie oglądaliśmy zbyt wielu celnych strzałów aż do 59 minuty. Wtedy z kilku metrów, groźne uderzenie wybronił nasz golkiper. W zasadzie była to najgroźniejsza okazja w drugich czterdziestu pięciu minutach. Celny strzał oddał jeszcze w ekipie Sokoła – Dawid Sarafiński, lecz na posterunku był bramkarz Legii. Dla aleksandrowian było  to drugie zwycięstwo w trzech ostatnich spotkaniach i czwarty mecz bez porażki z rzędu. Co więcej, po dwóch meczach ze straconym golem, Michałowi Brudnickiemu w końcu udało się zachować czyste konto. Następne spotkanie, zielono-biali rozegrają już w środę, podejmując u siebie ŁKS 1926 Łomża.

Legia II Warszawa – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:2)

0:1 – Kamil Żylski (23′)
0:2 – Sebastian Kobiera (28′)

Legia II: udrjavcevs – Pietrzyk, Gęsior, Praszelik, Góral, Karbownik, Orlik (46′ Aftyka), Cichocki, Kwietniewski (72′ Shapiro-Thompson), Matuszewski, Bartczak

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Szarpak – Kobiera, Bogołębski – Rogalski (90+1 Pecyna), Chojecki (72′ Marciniak), Głowiński (81′ Sarafiński)– Żylski (78′ Kmak)

Żółte kartki: Orlik, Pietrzyk (Legia II) – Kobiera, Bogołębski (Sokoł)