Sokół w kolejnej rundzie pucharu – relacja meczu z Victorią Rąbień

W środowe popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki zainaugurowali swoją przygodę z kolejną edycją Okręgowego Pucharu Polski. Na własnym stadionie pokonali Victorię Rąbień 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Sławomira Majak, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Na uderzenie zdecydował się Filip Matuszczyk i bez szans był golkiper gospodarzy. Na przestrzeni kolejnych minut, a w zasadzie całej pierwszej połowy, aleksandrowianie byli stroną przeważającą, lecz brakowało jedynie przysłowiowej kropki nad “i”. Swoich szans szukali wspomniany wcześniej Matuszczyk, ale również Aleksander Latosek, Mateusz Szymański, Michał Majak, czy Przemysław Woźniczak. Strzały były jednak niedokładne lub dobrze w bramce zachowywał się bramkarz Victorii. Do przerwy Sokół prowadził zatem tylko 1:0.

Po zmianie stron, gra się wyrównała, lecz to zielono-biali zdobyli kolejną bramkę. Po zagraniu ręką w polu karnym, do jedenastki podszedł Dawid Sarafiński i było 2:0.  Niewiele zabrakło, a Damian Kupisz strzeliłby swoją pierwszą bramkę dla klubu, ale zmarnował niedługo potem dwie bardzo godone okazje. Czym bliżej było jednak końca meczu, tym to zawodnicy z Rąbienia coraz bardziej próbowali złapać kontakt i udało im się to w 80. minucie. Nie wykorzystane sytuacje się zemściły i po rozegraniu rzutu rożnego, strzał najpierw obronił Paweł Lipiec, dobitka trafiła w Sarafińskiego, a trzecia próba już do bramki. Gola zdobył dobrze znany w Aleksandrowie Arkadiusz Świętosławski. Naszym rywalom zabrakło już jednak czasu na doprowadzenie do dogrywki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sokoła.

Victoria Rąbień – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:2 (0:1)

0:1 – Filip Matuszczyk (4′)
0:2 – Dawid Sarafiński k. (62′)
1:2 – Arkadiusz Świętosławski (80′)

Victoria: Sumiński- Sikorski, Stopyra, Janczyk (83 Stankiewicz), Pogorzelski (90 Wojtas)- Dedyński (75 Makowski), Stanul, Struś (65 Torfiński), Świętosławski, Czyż (88 P. Stachlewski)- K. Stachlewski

Sokół: Lipiec – Pawlak (76′ Rosik), Woźniczak, Szymański, Majak  – Knera, Latosek (46′ Abramczyk) – Rogalski, Matuszczyk, Sarafiński – Kupisz