Sokół U-19: Strzelanina i pewne zwycięstwo

Pogromu dokonali w sobotę 12 maja zawodnicy z rocznika 1999/2000 występujący w II Lidze Wojewódzkiej A1. Podopieczni trenera Krzysztofa Szabeli pokonali Białkę Biała Rawska aż 12:1

Przewaga aleksandrowian była bezdyskusyjna od pierwszego gwizdka arbitra. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Strzelanie w 13. minucie rozpoczął Fabian Kasierski, 5 minut później wynik podwyższył Dawid Rosik, a na 3-0 gola zdobył Patryk Banaszkiewicz. W 33. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego idealnie wykończył Jakub Grell, a strzelanie w I połowie zakończył Jakub Stegliński. Po 45 minutach „Sokoły” prowadziły 5-0.

W przerwie trener Krzysztof Szabela dokonał kilku zmian, a drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego nadal nie ustępowała i aplikowała gościom kolejne gole. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Klima, jednak 3 minuty później Białce udało się zdobyć gola kontaktowego. Po tym trafieniu zawodników z Białej Rawskiej do końca meczu strzelał już tylko Sokół. Na 7-1 Wojciech Świercz, chwilę później wynik podwyższył Jakub Iwanek. W 80. minucie po rzucie rożnym Patryk Janowski, a 60 sekund później przypomniał o sobie strzelec pierwszego gola czyli Kasierski, jedenastego raz dla gospodarzy strzelił znów Iwanek, a minutę przed zakończeniem meczu hat – tricka skompletował Kasierski. Watro odnotować, że pięcioma asystami popisał się Krzysztof Zdończyk.

Sokół w ligowej tabeli jest na 2. miejscu, mając najlepszy bilans bramek, bo aż +17 i do pierwszej Pogoni Zduńska Woli traci 5 punktów, to ma mecz mniej, a także bezpośrednią konfrontację z liderem na początku czerwca. Jednak najbliższy weekend podopieczni trenera Szabeli będą mieli wolny, następny mecz zagrają na wyjeździe 27 maja z Różą Kutno.