Sokół U-18: Wymagający rywal na początku sezonu

Już w środę o godzinie 11:00, piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2001 zainaugurują nowy sezon rozgrywkowy. Na dzień dobry zmierzą się w Łodzi z Łódzkim Klubem Sportowym.

Zawodnicy Jakuba Światłowskiego rozpoczęli letnie przygotowania 30 lipca. Drużyna trenowała codziennie i w sobotę 5. sierpnia zakończyła mikrocykl sparingiem z Czarnymi Smardzew. Mecz zakończył się porażką 0:3, lecz wynik niezbyt odzwierciedlał grę aleksandrowian. Zielono-biali stworzyli sobie wiele okazji bramkowych, lecz m.in Kamilowi Murgrabii, Jakubowi Horoszkiewiczowi, czy Wojciechowi Świerczowi zabrakło dokładności i zimnej krwi.

Kolejny tydzień również rozpoczął się od mocnych treningów, nie udało się go jednak zakończyć sparingiem, gdyż nie znaleziono sparingpartnera. W sobotę, drużyna wyjechała na obóz do Międzyrzecza Podlaskiego. Świetna baza treningowa tylko zachęcała do jeszcze cięższej pracy. Podczas zgrupowania, drużyna pracowała bardzo intensywnie. W międzyczasie rozegrała dwa sparingi. Najpierw z Gromem Kąkolewnica (Klasa Okręgowa), który zakończył się porażką 0:6, a następnie pokonali Huragan Międzyrzecz Podlaski (I Liga Wojewódzka) 3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Mateusz Pawlak oraz wspomnieni wcześniej Horoszkiewicz i Świercz.

Po powrocie z obozu, zespół skupił się na szlifowaniu rozwiązań taktycznych, stałych fragmentów gry oraz chciał złapać świeżość. Na zakończenie okresu przygotowawczego rozegrał mecz z Polonią Andrzejów (II Liga Wojewódzka), który zakończył się remisem 2:2. Na listę strzelców wpisali się Mikołaj Sadowski i Patryk Janowicz. To spotkanie zakończyło letni okres, a drużyna będzie występować w zbliżającym się sezonie w AI I Lidze Wojewódzkiej oraz B1 Junior Młodszy.

Piłkarze Sokoła na inaugurację rozgrywek ligi wojewódzkiej zmierzą się z Łódzkim Klubem Sportowym. O tym,  że będzie to bardzo ciężkie spotkanie nie trzeba nikogo przekonywać. Łodzianie jeszcze w minionym sezonie występowali w Centralnej Lidze Juniorów  i między innymi przez reformę pożegnali się z tym rozgrywkami. Nie jest zatem wykluczone, że w środę zobaczymy kilku zawodników, którzy jeszcze pare miesięcy temu rywalizowali m.in z takimi zespołami jak Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, czy Legia Warszawa. Nie zamierzamy jednak poddawać się bez walki. Wszystkich kibiców zapraszamy na obiekty przy ulicy Minerskiej w Łodzi. Pierwszy gwizdek zabrzmi  o godzinie 11:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *