Sokół U-18: Kolejne trzy punkty

W niedzielne przedpołudnie, występujący w II lidze wojewódzkiej zawodnicy Sokoła 2000 zmierzyli się z WKS-em Prosną Wieruszów.

Przez pierwsze kilka minut gra toczyła się w środkowej części boiska, dopiero ok. 10 minuty zaczęła być widoczna optyczna przewaga Sokoła. W 18. minucie po podaniu Mateusza Franczaka, po lekkim zamieszaniu w polu karnym gości, piłkę w siatce umieścił Jakub Iwanek. Chwilę później po dośrodkowaniu Damiana Przybylskiego przed szansą stanął Mateusz Wdówka, ale skończyło się na strachu gości.

W 25. minucie okazję miał Franczak, ale z linii bramkowej wybijał zawodnik Prosny. Trzy minuty później podanie Przybylskiego wykorzystał Dawid Rosik uderzając z okolic „szesnastki”, nie dając szans bramkarzowi. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Sokołów 2:0

Druga odsłona rozpoczęła się od wysokiego pressingu zawodników z Wieruszowa, którzy dążyli do zdobycia bramki kontaktowej. Dwadzieścia pięć minut przed końcem meczu, goście mieli najgroźniejszą okazję do zmiany rezultatu, jednak rzut wolny z dwudziestego metra doskonale obronił Adam Posiewała.

Sokół powinien wygrać znacznie wyżej ale swoich okazji nie wykorzystali Fabian Kasierski oraz Mateusz Leszczyński. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Krzysztofa Szabeli mają na swoim koncie sześć „oczek” i zajmują trzecie miejsce w tabeli. W następną niedzielę Sokół wybierze się do Łodzi na mecz z Kolejarzem.

Sokół Aleksandrów Łódzki – WKS Prosna Wieruszów 2:0 (2:0)

Bramki dla Sokoła: Jakub Iwanek, Dawid Rosik

Skład Sokoła: Jurek, Banaszkiewicz, Wdówka, Przybylski, Rosik, Franczak, Zdończyk, Stegliński, Iwanek, Leszczyński, Kasierski

Grali również: Sokołowski, Koziełek, Posiewała