Sokół U-17: Wysoka wygrana na Rudzie Bugaj

W sobotę 16 września na boisku na Rudzie Bugaj, Sokół Aleksandrów 2001 rozgrywał swój trzeci mecz w sezonie ligowym 2017/18. Przeciwnikiem z którym przyszło zmierzyć się podopiecznym trenera Jakuba Światłowskiego był MULKS Łask.

Już na samym początku spotkania Sokół wysoko zaatakował przyjezdnych i narzucił swój styl gry. Po kilkunastu minutach, przewaga optyczna gospodarzy znalazła odzwierciedlenie w wyniku, gola na 1:0, po ładnym strzale z dystansu zdobył Mateusz Pawlak. Aleksandrowianie nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu, niedługo potem po pięknej drużynowej akcji i asyście Jakuba Horoszkiewicza Pawlak strzelił na 2:0, tym razem podcinając piłkę nad bramkarzem.

Obrona zespołu z Łasku była tego dnia słabo dysponowana i popełniała dużo błędów z czego korzystał zespół z Aleksandrowa. Rajd lewym skrzydłem przeprowadził Wojciech Świercz i po wejściu w pole karne został pociągnięty z koszulkę. Sędzia rzecz jasna podyktował rzut karny, do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie umieścił ją w siatce. Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie, tuż przed przerwą Świercz strzelił swojego drugiego gola. Po błędzie jednego z obrońców gości i ominięciu bramkarza w sytuacji sam na sam skierował futbolówkę do pustej bramki. Do przerwy Sokół prowadził więc 4:0.

W drugiej odsłonie byliśmy świadkami niespodziewanego zrywu przyjezdnych, po błędach obrony Sokoła jeden z zawodników MULKS-u strzelił na 4:1. Po tym golu, goście wyraźnie uwierzyli w siebie i po około dziesięciu minutach ponownie udało im się pokonać bramkarza Sokoła, zrobiło się 4:2 a niewiele brakowało, a po kolejnej akcji było by 4:3, jednak sytuacje sam na sam wybronił tym razem golkiper Sokoła, Krzysztof Jurek.

Uniknięcie nerwowej końcówki uratował też Mikołaj Rogowski, który na około dziesięć minut przed końcem, pięknym strzałem zza szesnastki w samo okienko zamknął mecz i dobił drużynę gości.
Był to ostatni akcent tego widowiska, zasłużenie wygranego przez zespół trenera Jakuba Światłowskiego. Obecnie Sokół po trzech meczach na koncie sześć punktów i zajmuje czwarte miejsce w II lidze wojewódzkiej junior B1, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie jedno oczko. Kolejne wyzwanie przed rocznikiem 2001, czeka w środę 20 września kiedy to pojedzie na wyjazdowy mecz z MGKS Drzewica.

Sokół Aleksandrów Łódzki – MULKS Łask 5:2 (4:0)