Sokół U-16: Zwycięstwo w zaległym spotkaniu

W środę zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2003 rozegrali zaległy mecz 1. kolejki z PTC Pabianice. Emocji i zwrotów akcji nie brakowało.

Zaległy mecz pierwszej kolejki wskazywał jednego faworyta. Zielono –biali pod względem historii pojedynków byli drużyną lepszą. Jak to bywa zwykle w sporcie, niczego nie można przesądzić na papierze. Początek meczu to dość chaotyczna gra z przewagą gospodarzy. Goście rzadko zbliżali się pod bramkę przeciwnika. Jedna z akcji gości, silny strzał zza pola karnego i ku zdziwieniu Sokołów piłka zatrzepotała w siatce.. Po niespełna paru minutach dość podobna sytuacja. Strzał zza pola karego i mieliśmy 0:2. Pod koniec pierwszej połowy składną akcją popisali się Piotr Urbaniak z Oskarem Sołtysem, w której ten drugi zamienił ją na gola.

Przed przerwą na boisku pojawił się Jakub Brauer. Ożywiło to szyki ofensywne Aleksandrowian.  Po licznych atakach zespołu właśnie Brauer po strzale w krótki róg pokonał bramkarza PTC. Tuż przed doliczonym czasem gry, zwycięską bramkę zdobył Urbaniak, który chwilę wcześniej przesunięty został do ataku. Trzy punkty zostały w Aleksandrowie. Mimo podciętych skrzydeł, drużyna pokazała charakter i przechyliła szalę na swoją stronę. Już w sobotę w ramach 3 kolejki Sokół zmierzy się u siebie z Eltą łódź. Początek meczu o godzinie 10:00 na obiektach MOSiR.

Sokół Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 3:2 (1:2)

Bramki dla Sokoła:

Oskar Sołtys 35’
Jakub Brauer 65’
Piotr Urbaniak 79’

Skład: Krzyżanowski – Kołodziejczyk, Jędrzejczak, Urbaniak, Pawełczyk – Lewandowski (Turajczyk 60’), Strzałka (Nowakowski 80’), Żmudziński (Brauer 34’), Adamski (Kuśmierek 70’), Sołtys (Kowalski 80’), Olejniczak (Pietruszka 55’)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *