Sokół U-15: Pierwsze koty za płoty

W czwartek zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2002 rozegrali pierwszy mecz barażowy w ramach walki o awans do ligi wojewódzkiej. Zielono-biali przegrali skromnie na własnym stadionie z Włókniarzem Zgierz 0:1.

Pierwsza połowa nie przyniosła za wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna ze stron długo nie mogła znaleźć drogi do siatki rywala. W 29. minucie goście mogli cieszyć się jednak z prowadzenia. Po wrzucie piłki z autu, piłkę przejął jeden z graczy Włókniarza i precyzyjnym strzałem pokonał naszego golkipera. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry, ekipa prowadzona przez Arkadiusza Simę, szybko ruszyła do ataku i chciała odrobić straty. Aleksandrowianie wręcz zamykali rywali na ich połowie, lecz nie przekładało się to na zdobycz bramkową. W końcówce meczu nasz zespół miał kapitalną szansę, aby wyrównać. W ostatniej chwili jednak, futbolówkę z linii brakowej wybił obrońca ze Zgierza i uratował swój zespół.

Arkadiusz Sima: Mieliśmy swoje sytuacje, lecz brakowało nam niestety przysłowiowej kropki nad „i”. W moim odczuciu, najsprawiedliwszy byłby remis. Na pewno zasługiwaliśmy na zdobycie chociaż tej jednej bramki. W niedzielę jedziemy do Zgierza, kwestia awansu jest nadal otwarta. Jeżeli zespół zagra cały mecz, tak jak w drugiej połowie, to powinno być dobrze.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Włókniarz Zgierz 0:1 (0:1)

Skład Sokoła: Zasadziński – Krajewski (35′ Staniszewski), Goss, Sztekmiller, Lewandowski, Klasura (35′ Horoszkiewicz), Rzeźniczak, Nagadowski, Grabarczyk (50′ Dobrowolski), Binkowski (60′ Idczak), Bułaciński (35′ Gieraga)