Sokół U-14: Wygrana w pierwszym sparingu

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2005 mają już za sobą pierwszy letni sparing. W meczu rozegranym na boisku w Aleksandrowie Łódzkim, aleksandrowianie pokonali MKS Tuszyn 3:1. Bramki dla zielono- białych zdobywali: Mateusz Studniarek, Jakub Bartok oraz Igor Nowacki.

Spotkanie rozpoczęło się od dłuższego utrzymywania się przy piłce zespołu z Tuszyna i prób zagrywania piłek za plecy obrońców Sokoła. Defensywa gospodarzy nie ustrzegła się paru błędów, ale nie przełożyło się to na większe zagrożenie pod bramką. Następnie role się odwróciły i to Sokół zaczął przeprowadzać coraz ciekawsze akcje. Pierwsza sytuację miał w polu karnym Damian Kręcikowski, który ładnie odwrócił się z piłką, lecz uderzenie powędrowało zbyt blisko środka bramki i nie sprawiło kłopotów bramkarzowi. Następnie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Igor Wieczorek, ale był on zbyt lekki. W kolejnej akcji futbolówka spadła pod nogi Mateusza Studniarka, a ten bardzo mocno uderzył w kierunku bramki. Golkiper nie zdołał sięgnąc piłki i było 1:0. Następnie tuszynianie wykonywali dwa rzuty rożne po których zakotłowało się nieco pod bramką Sokoła, ale udało wyjść się z tych sytuacji obronną ręką. Chwilę później rzut wolny wykonywał Wiktor Leszczyński, lecz piłka powędrowała nad poprzeczką. Następnie ten sam zawodnik popisał się ładnym rajdem po lewej stronie i dograł w pole karne, ale w zamieszaniu zabrakło wykończenia.

Po zmianie stron trener Kamil Kmieć delegował na plac gry 8 nowych zawodników. Sokół od razu ruszył do ataku. Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Damazer, bramkarz wypuścił piłkę, ale zabrakło dobitki. Niedługo potem było już 2:0. W dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Jakub Bartok i ze stoickim spokojem wykorzystał akcję sam na sam z golkiperem. Tuszynianie mogli strzelić gola kontaktowego, gdy gracz zielono- białych zanotował prostą stratę w środku pola. Ostatecznie Damiana Urbanowicza uratował jednak słupek. Następnie ładną indywidualną akcją popisał się Bartłomiej Piermanicki i znalazł się w dobrej sytuacji do strzelenia bramki. Gracz Sokoła uderzył jednak zbyt blisko środka i golkiper pewnie interweniował. Chwilę potem tuszynianie zbyt łatwo wyszli spod pressingu Sokoła i gracz przyjezdnych miałby dobrą okazję do zdobycia gola, gdyby nie stojący między słupkami Urbanowicz, który dobrze „przeczytał” grę i przerwał tę groźną akcję. Parę chwil później ładną akcją na prawej stronie popiał się Michał Osieja i uderzył w kierunku bliższego słupka, lecz golkiper pewnie obronił. Aktywny był także strzelec bramki – Bartok, który najpierw uderzał z dystansu, a potem głową, lecz futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Swoją okację miał także Wiktor Leszczyński, lecz jego strzał z pola karnego poszybował nad poprzeczką. Około 10 minut przed końcem Sokół przeprowadził świetną kontrę i postawił, jakby się mogło wydawać, kropkę nad „i”. Akcję świetnie rozprowadził Damian Kręcikowski i zagrał do boku, gdzie nadciągał rozpędzony Michał Osieja. Gra Sokoła wpadł w pole karne i uderzył w kierunku bramki. Golkiper z Tuszyna odbił piłkę, a w odpowiednim miejscu znalazł się Igor Nowacki i skierował piłkę do pustej bramki.

Pięć minut przed końcem świetnym rajdem przez niemal połowę boiska popisał się Wieczorek i ośmieszając obrońce piłkarską „siatką” wpadł w pole karne. Doskonała szarża nie została jednak zakończona bramką, gdyż zabrakło wykończenia, któregoś z kolegów. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem 3:0, gracze z Tuszyna zdobyli bramkę. Zbyt biernie zachowała się rozluźniona już najwyraźniej defensywa Sokoła, która pozwoliła na strzał z dystansu, co wyraźnie poirytowało trenera gospodarzy. Futbolówka wpadła tuż pod poprzeczką i tym samym został ustalony wynik meczu. Od poniedziałku gracze Sokoła rozpoczną pracowity obóz dochodzeniowy, który potrwa do piątku. Na zakończenie obozu rozegrane zostanie sparing z Widzewem Łódź (piątek) oraz w niedzielę z PTC Pabianice.

Sokół Aleksandrów Łódzki – MKS Tuszyn 3:1 (1:0)

Bramki dla Sokoła: Mateusz Studniarek, Jakub Bartok, Igor Nowacki

Skład Sokoła I połowa: Urbanowicz- Bartok, Kabaciński, Piermanicki, Studniarek, Dybała, Augustyniak, Wieczorek, Leszczyński, Stasiak, Kręcikowski
Skład Sokoła II połowa: Urbanowicz- Włodarczyk, M. Lubiszewski, Piermanicki (Studniarek), Leszczyński (Wieczorek), Witczak, Pietrzyk, Damazer (Kręcikowski), D. Lubiszewski, Osieja, Bartok (Nowacki)