Sokół U-12: Jedenastka w sieci

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w lidze Młodzik D2 gr. II młode sokoły z rocznika 2006 stanęły przed szansą na zdobycie kolejnych punktów ligowych. Na własnym terenie Sokół gościł szkółkę Champion z Łodzi.

Zaczęło się zgodnie z planem zarysowanym przez trenera Tomasza Bogdańskiego, bo już dwie minuty po pierwszym gwizdku sędziego gospodarze zdobyli pierwszego gola, a jego autorem był Maurycy Lotka. Już po tej akcji można było przewidzieć, że ten mecz będzie się toczył pod bramką gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla zielono – białych, a swoje gole dorzucił Mikołaj Czerwiński, były zawodnik drużyny z Łodzi, ponownie Lotka  i Maksymilian Olejniczak. Wynik mógłby być dużo wyższy, gdyby nie słaba w tym meczu skuteczność zawodników Sokoła.

W drugiej połowie obraz gry nie różnił się od pierwszej części spotkania. Przyjezdni bronili się jak mogli przed kolejnymi straconymi golami, a Sokół cały czas napierał na bramkę przeciwnika. W rezultacie kolejne trafienia w tym meczu zanotowali, Filip Tajchman, najpierw bezpośrednio z rzutu  wolnego, a chwilę później z sytuacji sam na sam z bramkarzem. Swojego gola dorzucił Maciej Chober, Kacper Bednarek, Jakub Westwal i po raz trzeci w tym boju Lotka. Wynik końcowy tego nierównego pojedynku ustalił w 60 minucie Aleks Kaczmarek uderzając zza pola karnego w samo okienko bramki gości.

Tomasz Bogdański: Mimo pokaźnego wyniku nie do końca jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. W takich meczach jak ten, kiedy przeciwnik jest ewidentnie słabszy, mamy okazję na wykorzystanie wszystkich elementów gry, które trenujemy w tygodniu na treningach, a moi zawodnicy skupiali się bardziej na tym, kto strzeli więcej bramek. Niestety w pierwszym sezonie tych chłopców, to my byliśmy taką początkującą drużyną jak Champion i to na nas trenowały dużo silniejsze zespoły i wcale nie skupiały się na powiększaniem dorobku bramkowego, a i tak gole wpadały. Chłopcy muszą się nauczyć, że bez względu na poziom przeciwnika, oni muszą wykonywać założony plan na boisku. Po tym poznaje się siłę drużyny. Drużynie i trenerom ze szkółki Champion życzę wytrwałości, bo początki zawsze są ciężkie – wiem co mówię.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Champion Łódź 11:0

Gole dla Sokoła: Maurycy Lotka 3, Filip Tajchman 2, Kacper Bednarek, Mikołaj Czerwiński,  Maksymilian Olejniczak, Maciej Chober, Jakub Westwal, Aleks Kaczmarek.

Skład Sokoła: Złotnicki – Skoczeń, Bułaciński, Szczepaniak, Bednarek – Szczepański, Czerwiński, Kaczmarek –  Lotka.

Grali również: Pelc, Chober, Olejniczak, Tajchman, Kochaniak, Westwal.