Sokół rozpoczyna ligę. W sobotę mecz z Pogonią Grodzisk Maz.

W najbliższą sobotę o godz. 15:00 Sokół Aleksandrów Łódzki zainauguruje sezon rozgrywkowy 2019/20 III ligi gr. 1. Drużyna trenera Dawida Kroczka zagra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Maz. Jaka będzie historia tych rozgrywek?

Rok temu o tej porze Sławomir Majak kompletował drużynę, która miała za zadanie wywalczyć awans o klasę wyżej. Szkoleniowiec wówczas dobrał wielu doświadczonych piłkarzy, którzy niemal do ostatniej kolejki dali nadzieję na sukces. Były piłkarz m.in. łódzkiego Widzewa nie dotrwał do końca sezonu, został zastąpiony przez Bogdana Jóźwiaka. Ostatnie dwanaście miesięcy z drużyną spędził Dawid Kroczek. Był asystentem obu szkoleniowców i to z pewnością była dla niego kolejna lekcja trenerska. Teraz młody trener otrzymał niebywałą szansę, by pokazać się z jak najlepszej strony. Teoretycznie ma nieco cięższe zadanie, ponieważ nie mógł dobrać piłkarzy z ogromnym boiskowym doświadczeniem. Jednak ubiegły rok pokazał, że to historia gry w piłkę nożną i występy na szczeblu wyższym niż III liga, nie do końca odzwierciedlają piłkarskie umiejętności. Trener Dawid Kroczek skupił się głównie na szukaniu młodych i perspektywicznych piłkarzy.

Pierwszym celem była budowa zespołu. Doszło do wielu zmian, bo łącznie piętnastu zawodników opuściło klub. Szukaliśmy nowych piłkarzy, którzy dadzą nam gwarancję dobrej gry w rozgrywkach. Udało nam się skompletować skład. Mamy dziewiętnaście osób, potencjał jest i czekamy na pierwszą ligową kolejkę – zaznacza Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Drużyna w tym sezonie będzie walczyć o dobre miejsce w lidze. Szkoleniowiec nie mógł sobie pozwolić na spektakularne transfery. Jednak młodzież ma to do siebie, że przed nimi przyszłość. Jeśli chcą grać w piłkę na wyższym poziomie, to stają przed niebywałą szansą, by skorzystać z okazji.

Nie da się ukryć, że mamy nieco inny budżet niż w ubiegłym roku. Nie mogliśmy sobie pozwolić na doświadczonych piłkarzy, natomiast uważam, że stawianie na młodzież nie jest złym ruchem. Są to chłopcy, którzy chcą pracować i zależy im, aby podwyższyć swój poziom sportowy. Mają przecież karierę piłkarską przed sobą. Nie zapomnijmy, że siedmiu doświadczonych piłkarzy zostało w naszym klubie. Przy nich młodzież może się rozwijać – podkreśla szkoleniowiec.

Przed Sokołem Aleksandrów Łódzki sobotni mecz z Pogonią Grodzisk Maz. Nasz najbliższy rywal wywalczył awans z IV ligi grupy mazowieckiej (południe). Pogoń dość pewnie wygrała sezon z dziesięcioma punktami przewagi na drugą drużyną. Tak naprawdę spotkają się dwa zespoły, w których pozostaje wiele niewiadomych.

Mamy analizę tej drużyny, aczkolwiek okres przygotowawczy jest specyficzny. Trenerzy wystawiają po dwie jedenastki, rotują składem. Z pewnością będziemy chcieli narzucić własny styl gry – zakończył Dawid Kroczek.

W sobotę o godz. 15:00 w Grodzisku Maz. Sokół zagra pierwszą kolejkę spotkań, natomiast najbliższy mecz u siebie odbędzie się 10 sierpnia o godz. 17:00 ze Zniczem Biała Piska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *