Sokół przegrał ze Skrą Częstochowa

Sokół Aleksandrów doznał wyjazdowej porażki 0:2 (0:0) ze Skrą Częstochowa. To była druga przegrana w czasie przygotowań do rundy wiosennej.

Piłkarzom Sokoła przyszło się tym razem zmierzyć z teoretycznie silniejszym rywalem niż w ubiegłą sobotę. Przypomnijmy, że aleksandrowianie wcześniej przegrali z Wartą Sieradz 2:3, natomiast w środę wybrali się do Częstochowy, by zagrać z drugoligowcem. Mecz rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Pierwszy gol padł w 79. minucie, natomiast drugi z karnego na 4. minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Przed Sokołem kolejne dni ciężkiej pracy. W sobotę aleksandrowianie zmierzą się u siebie z Orkanem Buczek. Mecz zaplanowany jest na godz. 12:00.

Rozegraliśmy bardzo wartościowy mecz. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo solidna, co skutkowało kilkoma groźnymi sytuacjami pod bramką rywali. Praktycznie przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Druga połowa do 70. minuty wyglądała podobnie. Niestety później popełniliśmy dwa błędy indywidualne, które skutkowały bramkami dla przeciwnika. Mecz musieliśmy kończyć w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kuby Kowalskiego – powiedział Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Skra Częstochowa – Sokół Aleksandrów 2:0 (0:0)
Bramki: 79. Nocon, 86. Mesjasz (k).

Skład Sokoła: Kaniecki – Zagórski, Lis Gieraga, Szarpak – Sołtysiński, Bogołębski, Witasiak, Matuszewski – Maschera, Maćczak.

Grali również: Kowalski, Nowacki, Horoszkiewicz, Dziuba, Nowicki, Pecyna, Misiak.