Sokół ponownie zwycięski – relacja meczu z MKS Ełk

Kolejne zwycięstwo zanotowali w sobotę zawodnicy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Tym razem pokonali u siebie MKS Ełk 1:0.

Sokół od początku meczu z impetem zaatakował rywala i już w 4. minucie mogło być 1:0. Dośrodkowanie zamknął uderzeniem głową Łukasz Marciniak i o mały włos pokonałby Adama Radzikowskiego.

Długo nie trzeba było jednak czekać, jak nasz zespół wyjdzie na prowadzenie. Niespełna dziewięć minut później, najlepiej w polu karnym odnalazł się Damian Pawlak i wpakował piłkę do siatki.

W kolejnych minutach Sokół zaczął lekko oddawać inicjatywę, co przełożyło się na groźne sytuacje pod bramką Michała Brudnickiego. W 31. minucie piłkę z linii bramkowej wybił jeden z naszych defensorów, a chwilę później nad bramką uderzył z rzutu wolnego Mateusz Butkiewicz.

Sokół próbował odpowiedzieć jeszcze dwoma uderzeniami Marciniaka, lecz nie zaskoczyło to graczy z Ełku, a pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zielono-białych.

Druga połowa rozpoczęła się od zablokowanego uderzenia Michała Hryszki, a po chwili strzał Michała Wrzesińskiego wybronił pewnie Radzikowski.

Goście lekko przyjęli inicjatywę i stwarzali sobie kolejne okazje. Najpierw nad poprzeczką uderzył Butkiewicz, a następnie głową chybił Patryk Rosoliński. Po mimo gorszego okresu gry, to nasz zespół stworzył sobie stuprocentową szansę. W 60. minucie pojedynek sam na sam z Radzikowskim przegrał jednak Wrzesiński.

Ta sytuacja dała impuls naszemu zespołowi, który w przeciągu kolejnych minut stworzył sobie kolejne dwie okazje. Najpierw obok bramki uderzył głową Sebastian Kobiera, a chwilę później Radzikowski z trudem obronił strzał Mikołaja Zwolińskiego.

Kolejne ataki przyniosły w końcu efekt w postaci drugiej bramki. Robert Kowalczyk świetnie uruchomił podaniem Wrzesińskiego, który nie dał szans bramkarzowi gości.

MKS w końcówce nie miał nic do stracenia i niewiele zabrakło, a zdobyłby bramkę kontaktową. Dwukrotnie jednak kapitalnie bronił nasz golkiper, który wykazał się nie lada refleksem. Zachował przy tym ósme czyste konto w tym sezonie.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – MKS Ełk 2:0 (1:0)

1:0 – Pawlak (13′)
2:0 – Wrzesiński (79′)

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Bierżyński, Zwoliński, Stępień, Kobiera, Wrzesiński (84′ Knera), Marciniak, Chojecki (73′ Pabjańczyk), Smolarek (46′ Rogalski), Michałek (77′ Kowalczyk)

MKS: Radzikowski – Zalewski, Gryko, Szaraniec (86′ Cwalina), Berezowsky, Sobolewski, Butkiewicz (71′ M.Świderski), Furman, Hryszko, Rosoliński, D.Świderski.

Żółte kartki: Pawlak (Sokół) – D.Świderski (MKS)

Sędzia: Łukasz Gudyn (MZPN)