Sokół kończy rok z porażką. Piłkarze przegrali na wyjeździe z Polonią Warszawa

Sokół Aleksandrów w ostatnim tegorocznym meczu przegrał zaległe wyjazdowe spotkanie z Polonią Warszawa 1:0 (0:0). W 77. minucie aleksandrowianie stracili gola po rzucie karnym.

Porażka z Polonią Warszawa nie ułatwiła drogi Sokołowi Aleksandrów w walce o pierwszą ligową ósemkę, która ma zagwarantować przede wszystkim utrzymanie. Piłkarze stracili gola w 77. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Damiana Mosiejko. Faulu w polu karnym można było uniknąć. Szkoda, po pokrzyżował nieco plany. Aleksandrowianie również nie potrafili wykorzystać stuprocentowej okazji po błędzie defensywy Polonii. Szansa na jeden ligowy punkt była na wyciągnięcie ręki.

Przed drużyną teraz czas urlopów, a przed sztabem szkoleniowym budowanie zespołu oraz planowanie meczów kontrolnych. Do końca pierwszej rundy zostały trzy mecze, które odbędą się w marcu. Nie będzie to łatwe zadanie, ale Sokół ma ogromny potencjał, który miejmy nadzieję, że wiosną będzie w stu procentach wykorzystany. Teraz zasłużone urlopy i odpoczynek od ligowych zmagań. Po nowym roku rozpocznie się okres przygotowawczy.

Polonia Warszawa – Sokół Aleksandrów 1:0 (0:0)
Bramka: 77. Damian Mosiejko (karny).

Skład Sokoła: Kaniecki – Lis, Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Nowacki, Witasiak (65. Maschera), Pecyna, Dziuba – Kania (61. Przezak), Sołtysiński.