Sokół II: Zwycięstwo w ostatnim sparingu

Zawodnicy Sokoła II Aleksandrów Łódzki pozostają dalej niepokonani w okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kmiecia pokonali w meczu sparingowym ligowego rywala,Orła Parzęczew 4:3.

Już w pierwszej połowie aleksandrowianie wykazali się większą skutecznością. Sokół objął prowadzenie w 10. minucie meczu za sprawą Jakuba Wilanowskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala. Na drugie trafienie musieliśmy czekać do 35. minuty. Po ładnej zespołowej akcji, dobrym wykończeniem popisał się Karol Korski i do przerwy mieliśmy wynik 2:0.

W przerwie trener Sokoła dokonał aż dziewięciu zmian. Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla zielono- białych, bowiem już po minucie gry zawodnik Orła po strzale głową zdobył bramkę kontaktową. Następnie aleksandrowianie popełnili prosty błąd w defensywie i przyjezdni odrobili straty z pierwszej połowy, pewnie wykorzystując rzut karny. Nie była to jednak ostatnia bramka, którą oglądaliśmy podczas tego meczu. Około 70. minuty spotkania, dobre podanie od Bartosza Mroczka wykorzystał Damian Głowacki i skierował futbolówkę do pustej bramki. Parzęczewianie nie zwlekali długo z odpowiedzią i wkrótce znów wykorzystali błąd defensywy Sokoła. Ostatecznie szalę zwycięstwa na korzyść aleksandrowian przechylił Mroczek, który w sytuacji sam na sam minął bramkarz i umieścił piłkę w siatce.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Orzeł Parzęczew 4:3 (2:0)

Bramki dla Sokoła: Jakub Wilanowski 10’. Karol Korski 35’, Damian Głowacki 72’, Bartosz Mroczek 76’

Skład Sokoła I połowa: Kostecki- Golański, Osiński, Wilanowski, Tomczak, Smolarski, Bogołębski, Korski, Mroczek, Kacprzak, testowany

Skład Sokoła II połowa: Posiewała- Wdówka, Trzmielak, Rosik (68’ Banaszkiewicz), Sitkowski, Bogołębski, testowany (68’ testowany), Mroczek, testowany (68’ Przybylski), Iwanek (68’ Latosek), Szymczak (68’ Głowacki)