Sokół II: Strzelanina w Aleksandrowie

W bardzo efektowny sposób pożegnała się z własną publicznością drużyna Sokoła II Aleksandrów. W ostatnim domowym meczu w rundzie jesiennej, podopieczni trenera Kamila Kmiecia rozgromili SMS Łódź aż 9:2.

Kibice, którzy spóźnili się na niedzielne spotkanie mogli sporo przegapić bowiem już po dziewiętnastu minutach gry zielono- biali prowadzili 4:0. Kanonadę strzelecką rozpoczął w 8.minucie Michał Michałek, który z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę potem na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Porochnicki, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Łodzianie nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po tych dwóch ciosach, a stracili kolejną bramkę. Tym razem po dośrodkowaniu Łukasza Chojeckiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Kozłowski i celną główką pokonał golkipera. Parę chwil później pięknym lobem popisał się Chojecki i w zasadzie wiadomo już było, że aleksandrowianie nie przegrają tego meczu. Strzelanie przed przerwą zakończył Kozłowski, który po raz drugi celnie główkował.

Po przerwie wkradło się nieco rozluźnienia w szeregi zielono- białych i na początku drugiej połowy to łodzianie trafili do siatki. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i oglądaliśmy kolejne trafienia Sokoła. Najpierw na listę strzelców wpisał się Damian Knera, który dobił piłkę, która odbiła się wcześniej od słupka. Następnie pięknym strzałem głową popisał się Jakub Rogalski, a futbolówka zatrzepotała w samym okienku. Łodzianie odpowiedzieli swoim drugim trafieniem, wykorzystując błąd defensywy. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia nie poprzestali jednak na siedmiu bramkach i zatrzymali licznik na dziewięciu golach. Około dziesięć minut przed końcem bramkarza zaskoczył Michałek, a kropkę nad „i” postawił Jan Kadłubiak, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem

Zielono- biali zakończą rundę jesienną w najbliższy piątek, wyjazdowym meczem z Termami Uniejów. Już teraz jednak wiadomo, że niezależnie od wyników ostatniej jesiennej kolejki, aleksandrowianie „przezimują” na 6. lokacie w ligowej tabeli.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – SMS Łódź 9:2 (5:0)

Bramki dla Sokoła: Mateusz Kozłowski- dwie, Michał Michałek- dwie, Arkadiusz Porochnicki, Łukasz Chojecki, Damian Knera, Jakub Rogalski, Jan Kadłubiak

Skład Sokoła: Ostrowski- Kozłowski, Bierżyński (78’ Trzmielak), Golański, Knera (72’ Banach), Wdówka (55’ Sut), Kobiera (60’ Smolarski), Porochnicki (46’ Kadłubiak), Korski (46’ Rogalski), Chojecki (65’ Kozanecki), Michałek